Herkesin bildiği bir söz vardır; Söz uçar, yazı kalır. Fakat önemli olan kalan yazının niteliğidir, her yazı anlam taşımaz. Yazarlık dersleriyle yazılarınıza anlam katıyoruz.


Yazarlık Dersi İzmir İçinizdeki Yazarı Dışarı Çıkaracak

Bırakın içinizdeki yazar dışarı çıksın, kilitli kaldığı kapıların ardından gün ışığına ilk adımları atsın.

Yazarlık kursu ile ilgili en merak edilen soruların cevaplarını kısaca cevaplayarak başlayabiliriz;

İzmir’de yazarlık kursu fiyatları ne kadar?
Yazarlık kursu fiyatları, kursun içeriğine, yazarlık atölyesinin süresine göre değişmektedir, yaratıcı yazarlık kursu fiyatlarıyla ilgili en ayrıntılı cevabı telefon yoluyla alabilirsiniz.

İzmir’de yaşamıyorum online yazarlık kursu almam mümkün mü?
Online yazarlık kursu sistemi üzerindeki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz, online yazarlık dersi almak isterseniz bize mail atıp detayları öğrenebilirsiniz.

Yazarlık kursunu tam olarak nasıl adlandırabiliriz, yazarlık kursunda ne öğretiliyor?
Kursumuzu yaratıcı yazarlık atölyesi, dramatik yazarlık kursu, metin yazarlığı kursu, senaryo yazarlığı eğitimi gibi çeşitli şekilde adlandırmak mümkündür, bunun için önemli olan sizin beklentilerinizdir.


yazarlık-kursu

Yazarlık Kursu İzmir yazımızda aşağıdaki soruların ve çok daha fazlasının cevabını bulabilirsiniz.

Yazarlık kursu fiyatları ne kadar?

Yazarlık kursunu ne kadar zamanda tamamlayabilirim?

İzmir’de yazarlık dersi alabileceğim yazarlık kursları neler? Karşıyaka’da yazarlık kursu nereden alınır?

Ücretsiz yazarlık kursu ve online yazarlık kursu imkanı var mıdır?

Dramatik yazarlık kursu, yaratıcı yazarlık kursu, metin yazarlığı kursu, roman atölyesi gibi yazarlık dersleri arasındaki farklar nelerdir, hangi yazarlık dersini almalıyım?


Yazarlık kursumuzla ilgili yazımızı okumaya başlamadan önce kurs içeriğiniz ve en merak edilen soruları özet olarak cevaplayarak yazımıza başlayalım.

+ Yazarlık dersleri bireysel özel yazarlık dersleri ve sınıf yazarlık dersleri olarak devam etmektedir.
+ Yazarlık dersine katılmak için yaş sınırı bulunmamaktadır.
+ İzmir Yazarlık kursu fiyatlarımızı öğrenmek için telefon, mesaj veya whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333
+ Yazarlık kursumuza ulaşım çok kolaydır, İzmir’in her yerinden kolaylıkla yazarlık kursumuza ulaşabilirsiniz.  Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla’dan da geliyor olsanız kursumuza zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız mesafeler sadece teferruattır!


Yazarlık kursu ders programımız için buradaki yazımıza bakabilirsiniz –>  Yazarlık Kursu İzmir

Yazarlık Kursu İzmir

yazarlık-kursu-izmirYazmak ve yazabilmek iletişimin diğer bir aracı ve kendini ifade edebilmenin en güzel şekillerindendir.
Kişinin hislerini, düşüncelerini ve olayları kaleme alabilmesi bir yetenek olmakla birlikte, eğitim, öğrenim ve gelişim süreci ile ilerleme kaydeder ve gelişir. Yazar olmak, senarist olmak ya da üniversitede Dramatik Yazarlık ve Tiyatro Tarihi bölümlerini kazanmak istiyorsanız, yazarlık kursuna gitmek sizin için en doğru seçimdir.

Yazmak sizin dünyanızı oluşturuyor ve bu konuda kendinizi geliştirmek, yazım tekniklerini öğrenerek hayal dünyanızı kaleme almak, düşündüklerinizi profesyonel bir şekilde yazıya aktarmak istiyorsanız, yazarlığa dair en kaliteli hizmeti ve eğitimi Erturgut Sanat Merkezimizde sizlere veriyoruz.

Yazı yazmak sizin için bir meslek olabilir, hayalinizde yapmak istediğiniz iş olabilir ya da yazı yazmak sizin için bir hobi olabilir. Hangi amaçla olursa olsun İzmir yazarlık kursu ile yazma teknikleri hakkında bilgi sahibi olur ve yazma kabiliyetiniz kısa sürede gelişim kaydeder. Yazmak aynı zamanda üretmektir. Üretmekse, bir süreç ve yaşam biçimidir. Önceleri zevk için yaptığınız yazmak eylemi, ürettikçe para kazanmanıza sebep olur.

Düşündüklerinizi etkileyici ve doğru bir şekilde kâğıda aktarmanız, yazarlık kursunda alacağınız bilgiler ve teknik ışığında şekillenir.
Yazarlık kursuyla bir kitap yazmanız, yazar olmanız, senarist olmanız hayal olmaktan çıkar. Yazarlık kursu sonrasında hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz.

Yazdıklarınızla fark yaratmak istiyorsanız ve yazı yazmaya başlamadan önce sağlam bir temeliniz olmasını istiyorsanız; yazarlık kursu eğitimini almanız gerekir.
Günümüzde herkes düşüncelerini ve fikirlerini rahatlıkla kaleme alabilmektedir. İletişim alanında yazarak kendini ifade etmek, günümüzde hem popüler, hem de sosyal medya aracılığıyla oldukça kolaydır. Yazma sürecinde devamlı olarak yeni fikirler, yeni bilgiler ile kendinizi tazelemeniz ve yenilemeniz gerekir. Yazarken, her daim gelişim kaydedersiniz. Yazarlık kursu ile beyin egzersizleri yapmayı, hayal dünyanızı şekillendirmeyi, karakter ve kurgular oluşturmayı öğrenirsiniz. Teknik bilginiz geliştiği için yazarken zorlanmazsınız. Eğer yazarlık alanında akademik bir gelecek planlıyor ya da yazarak bir eser bırakmak istiyorsanız, yazarlık kursu ile hedefinize ulaşmanız son derece kolaydır.

Yazarlık kursumuza başladığınızda neden yazarlık kursunda olduğunuza dair kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını öğrenirsiniz.
Kursun amaç ve hedeflerini, neden yazdığınızı, yazmanın ne ifade ettiğini, yazarlık ve hayat ilişkisini kavrarsınız. Kursumuzda yazma tekniklerinden önce yazıların kökenlerini öğrenirsiniz. Yazı tarihini, geçmiş dönemlere ait metinler ve günümüz metinlerini inceleyerek ayrımları fark edersiniz. Metinlerdeki içerik ve biçim ilişkisini kavrarsınız. Yazmanın tekniklerine geçtiğinizdeyse, kavramları bilirsiniz. Kurgu, konu, olay örgüsü, çatışma, öykü kurma hakkında bilgi sahibi olursunuz ve kurgu denemeleri yaparak yazmaza başlarsınız. Kurgulama konusundan sonra yaratıcılık üzerine dersler yapılır. Yaratıcılığın ne olduğunu, nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenir ve yaratıcı yazım denemeleri yapmaya başlarsınız. İmge çalışmalarını yazılarınızda uygularsınız. Her derste farklı konular üzerinde bilgi sahibi olur ve öğrendiklerinizi kısa sürede pratiğe geçirirsiniz. Yazarken soyut düşünmeyi, soyut düşünceleri somut olarak ifade etmeyi öğrenirsiniz. Kurgu çeşitleri ile hikâyeler yazar, karakterler yaratırsınız. Yazarlık kursu sürecinde hem kendiniz yazar, hem de ünlü yazarların romanlarını okuyarak esin kaynağı oluşturmanız sağlanır. Edebi yazı, ideoloji yazıları, politik yazılar, köşe yazıları ve makaleler hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Kurgulama ve hikâyeden sonra gerçekçilik üzerine yazmayı öğrenirsiniz. Gerçekçi metinleri inceleyerek, metin yazımları yaparsınız.

Yazarlık kursu boyunca her ders dolu dolu geçer ve her ders sonunda öğrendiklerinizi uygulamaya dökebilirsiniz.
Şiire ve edebiyata dair tüm konuları, şiirsel metinler yazmayı, senaryolar oluşturmayı ve diyalog yazıları yazmayı öğrenirsiniz. Alanında uzman olan kurs öğreticilerimizle yazmanın keyifli dünyasına yolculuk yaparsınız. Sizinle aynı ilgi alanını paylaşan ve yazar olmak isteyen kişilerle de sosyal bir çevre oluşturursunuz. Yazar bir arkadaş çevreniz olur. Yazarlık temelleriniz en doğru bilgilerle oluşur. Yazarken, kendinize özgüveniniz artar ve profesyonel yazılar yazmaya başlarsınız.

izmir-yazarlık-kursuYazarlık kursunda her konuyu öğrenmekle birlikte, o konu hakkında denemeler yaparsınız. Böylelikle öğrendiklerinizi uygulamak yazmak konusunda isteğinizi arttırır. Diğer yazılarınıza kıyasladığınızda, yazılarınızın daha profesyonel olduğunu fark edersiniz. Toplumda nitelikli yazarların yetişmesine katkı sağlarken, yazarlık bölümünü kazanmak isteyen öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Öğrencilerimizin bilgilerini hayata geçirmelerine katkı sağlıyoruz ve Erturgut Sanat Merkezi olarak bundan son derece kıvanç duyuyoruz.
Roman, hikâye, şiir, şiirsel yazı, senaryo, dramatik kursu, tiyatro oyunu, makale ve metin yazarlığı konusunda tüm detayları eğitim sürecinizde öğrencilerimize aktarıyoruz. Öğrencilerimizi kabiliyetli olduğu alana yönelmesi konusunda teşvik ediyoruz. Biliyoruz ki herkes yazar olabilir. Önemli olan yazar olarak kalabilmektir. Öğrencilerimizin yazarlık kursu boyunca öğrendiklerini, yazarlık hayatları boyunca uygulayabilmelerini hedefliyoruz. Yazmak büyülü bir yolculuktur, o yolculuğunuz da sizi desteklemek istiyoruz.

Yazma yeteneğinizin farkında iseniz, yazmanın düşünceleri akışına bırakmak olduğunu bilirsiniz. Bazen yaşadığınız deneyimleri kâğıda aktarıyor, bazen de bir fikir ve olgu üzerinde yazılar yazıyor olabilirsiniz. Ancak yazmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız, yazarlık kursumuz sizin kabiliyetinizin gelişimini arttıracak, yazarlıkta yaptığınız hataları hızlı bir şekilde düzeltmenizi sağlayacaktır. Daha önce yazmak konusunda deneyimli olmayabilirsiniz, hep yazmak istediğiniz halde henüz hiçbir yazı kaleme alamamış, yazmak hayaliniz olduğu halde vaktiniz olmamış olabilir. Hayata, insanlara, topluma ifade etmek istediğiniz bir düşünce, bir konu varsa ve yazarak ifade etmek istiyorsanız, yazarlık kursu ile çalışmalarınıza destek olmak isteriz.

Kimi insanlar kendini konuşarak ifade ederken, kimileride yazarak ifade etme yolunu seçer. Düşüncelerinizi yazarak ifade etmek sizi tanımlıyorsa, yazarlık eğitimi alabilirsiniz. Yazarlık kursunun size ne tür bir kazancı olacağı, yazarlık kursu sonrasında iyi bir yazar olup, olamayacağınız konusunda tereddütleriniz varsa, Erturgut Sanat Merkezimizi arayabilirsiniz. Sizi yazarlık kursumuzdaki eğitim konuları ve eğitim süreci hakkında bilgilendirelim. Yazarlığa dair neler öğreneceğinizi, kursumuzda eğitim veren öğretmenlerimizi ve yazarlık kursuna kimlerin katıldığını detaylı şekilde sizlere anlatalım.

Yazarlık kursuna katılmak için bir yaş sınırı yoktur.
İsteyen herkes yazarlık eğitimi alabilir, yazarlık derslerine katılabilir. Her tür meslek grubuna dair kişiler, öğrenciler ve ev hanımları yazarlık kursu derslerimize katılabilmektedir. Yazarlık kurslarımız bireysel ve gruplar halinde oluşmaktadır. Size uygun saatlerde yazarlık kursu eğitimi alabilirsiniz. Alanında uzman öğretmenlerimiz ve kaliteli hizmet sunan Sanat Merkezimizle sizi memnun etmeyi ön planda tutuyoruz. Kurs ücretlerini ödemenizde son derece kolaylık sağlıyoruz ve ekonomik olarak yazarlık eğitimi almanıza yardımcı oluyoruz.