Hayatımıza küçük yaşlarda giren flütten sonra tekrar bir üflemeli müzik aleti çalmak isteyenler için, eğlenceli yan flüt derslerimiz devam ediyor. Yan Flüt Kursu İzmir sayesinde çok kısa bir süre içinde yan flütle sevdiğiniz eserleri çalmayı öğrenebilirsiniz.


Yan flüt kursu fiyatları İzmir’de ne kadar?
İzmir’de yan flüt kursu almak istiyorsanız kurs fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik gösterecektir, Erturgut Sanat Merkezi’nde verilen yan flüt kursu fiyatlarını telefonla arayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

İzmir’de yan flüt fiyatları ne kadar?
Yan flüt satın almayı düşünüyor ve hangi yan flüdü satın almanız gerektiğini bilmiyorusanız hiç endişelenmeyin çünkü yan flüt öğretmenlerimiz size en uygun yan flüdü en uygun fiyata almanız konusunda yardımcı oluyor, siz de yan flüt fiyatlarını öğrenmek ve yan flüt satın almak isterseniz yan flüt kursumuzu arayabilirsiniz.

Yan flüt kursunuz İzmir’de nerededir?
İzmir’de yan flüt kursu arıyorsanız Erturgut Sanat Merkezi Karşıyaka’da yan flüt kursu hizmeti sunuyor fakat farklı ilçelerden yan flüt kursu arayışındaysanız, yan flüt kursu İzmir Bornova, yan flüt kursu İzmir Alsancak gibi aramalar yapıyorsanız yine de sorun değil çünkü yan flüt kursumuza rahatlıkla İzmir’deki her noktadan ulaşabilirsiniz.

yan-flüt-dersiYan flüdü elinize alıp, gözlerinizi kapatıp çalmaya başladığınızda sizi olduğunuz yerden alıp götürecek bir müzik aletidir yan flüt, hiç bıkmadan dinlenebilir ve ruhu da dinlendirir. Yan flüt çalarken, yan flüt kontrolünüzü ele geçirir, yan flütle birlikte ruhunuz dinlenirken kontrolden çıkar, bir müzik aletiyle nasıl arkadaş olabileceğinizi görürsünüz.

Her ne kadar bahsetsek de tabi ki denemeden bilmek zor, bu sebeple ücretsiz deneme derslerine gelebilir ve kendi gözlerinizle deneyimleyebilirsiniz.  Kurslarımızın bahsettiğimiz kadar samimi, eğlenceli, kaliteli ve öğrenme garantili olduğunu gözlenizle görmeniz için, tamamen şeffaf ve kaliteli eğitim anlayışımıza tanık olmanız için, ders almaya başlamadan ücretsiz deneme dersi hizmeti sunuyoruz, böylelikle bilinçli bir eğitim almış oluyorsunuz. Deneme dersi de ne oluyor derseniz, buradan bakabilirsiniz –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Şimdi de geldik ilk adımı atmanıza engel olan akıllardaki soruları cevaplamaya.

Yan flüt çalmak için yaş sınırı yoktur, hiç bir yaş geç değildir, her yaşta başlayabilirsiniz.

Yan flüt çalmaya başlarken flüt sahibi olmasanız da olur, kendinizden emin olana kadar yan flüt kursumuzdaki flütleri kullanabilirsiniz.

Yan flüt çalacağınızdan emin olduğunuzda, size en uygun yan flüdü daha uygun fiyatlı alma konusunda yardımcı oluyoruz.

Kursumuz haftanın 7 günü gece 23.00 e kadar açık, bu sebeple çalışıyorsanız, okulunuz veya işiniz geç bitiyorsa yine rahatlıkla ders alabilirsiniz.

Yan flüt çalmak için yeteneğim var mı yok mu diye düşünüyorsanız bir müzik aletini çalmak yetenekten çok düzenli çalışma ve pratik işidir, eğer hobi amaçlı yan flüt çalmak istiyorsanız ve gerçekten çok istekliyseniz yan flüt çalabilirsiniz, ben yapamam diye düşünmeyin ve ücretsiz deneme derslerine gelin.


Kayıt yaptırmak için ekstradan bir belge gerekmiyor, gelip form doldurmanız yeterli, ayrıca kurs fiyatlarıyla ilgili bilgiyi de bizi arayıp alabilirsiniz, hiç meraklanmayın kurs fiyatlarımız gayet uygun, bu kurs fiyatlarına bu kalitede daha uygun kurs bulamayacağınızı düşünüyoruz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimizdir.

Sanat merkezimiz Karşıyaka’da merkezi bir konumda yer alıyor. Artık İzmir’deki ulaşım rahat, otobüs, taksi dolmuş, vapur, metro, dolmuş gibi ulaşım araçlarıyla sanat merkezimize ulaşabilirsiniz. Kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız yolu sıkıntı etmemelisiniz, evinize yakın olmasa dahi sonuçta haftanın belli günleri iyi bir hizmet almak için geleceksiniz,  bir şey satın almak istediğiniz zaman evinize yakın olanı değil kaliteli olanı tercih edersiniz bu sebeple bunu göz önünde bulundurup bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Atakent, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Çiğli, Yeşilyurt, Urla gibi çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla yan flüt kursumuza gelebilirsiniz.

Yukarıdaki sorular dışında yazımızın devamında yan flütle ilgili bir çok soruyu cevaplıyoruz, yan flütle ilgileniyorsanız bu yazının tamamını okumanızı öneriyoruz. Ayrıca bazı sorularında cevapları buradaki adreste yer alıyor. —> Kurslarla İlgili Sık Sorulan Sorular


Yan Flüt Dersiyle Flüt Çalmak Eğlenceli Bir Hal Alıyor

Yan flüt çalmayı kısa sürede öğrenmeyi hedefleyen yan flüt severler için, kişiye özel hazırlanan yan flüt dersi programları sayesinde yan flütle şarkı çalmak keyifli bir hal alıyor.

yan-flüt-kursuİzmir’de yan flüt kursuna başlayacakların aklına en çok takılan soruları sizler için tek tek yanıtladık. İşte o sorulardan bazıları;

Yan flüt kursu fiyatları ne kadar?

Yan flüt çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?

Yan flüt fiyatları ne kadar?

Yan flüt çalmak için yetenek gerekli mi?

Yan flüt dersi almaya başlamak için yaş sınırı var mı? Çocuklar için yan flüt kursu ve yetişkinler için yan flüt kursu var mı?

Karşıyaka’da yan flüt kursu nereden alabilirim, İzmir’de yan flüt kursu?


Yan flüt kursu yazımızın devamını okumadan önce yan flütle ilgili soruları cevapladığımız özet yan flüt kursu yazısını okumanızı öneririz. Yazıyı okumak için lütfen tıklayınız —-> Yan Flüt Kursu İzmir

Aşağıdaki keyifli yan flüt videosu yazıyı okurken size eşlik edebilir.

Eğer yazımızı bilgilendirici ve samimi bulduysanız sizden ricamız sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve sosyal medya hesaplarımızı beğenmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


Yan Flüt Kursu İzmir Karşıyaka

Yan flüt, dinlemesi en hoş müzik aletlerinden biridir.
Sesi doğayı andırdığı için dinlendirici, mutluluk ve huzur verici bir etkiye sahiptir. Tarih boyunca en çok sevilerek çalınan enstrümanlardan biri olarak kabul edilmiştir. Baharın ve tabiatın uyanmasını temsil eden tonlarıyla birçok parçada rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yan flüt çalmak isteyenler, konservatuar hazırlığında olan öğrenciler ya da yan flütü sadece hobi amaçlı çalmayı öğrenmeyi arzu edenler, hemen kursumuzla iletişime geçebilirler.

Deneyimli öğretmenlerimiz size öncelikle yan flütü tanıtmakta ve bu aleti nasıl doğru bir şekilde çalacağınızı göstermeye başlamaktadır. Yan flüt çalmak diğer müzik aletlerini çalmak kadar zor değildir. En basitinden hepimizin okul geçmişinde bir blok flüt deneyimi mevcuttur. Bu da zaten flüt kavramını az çok bildiğimizi göstermektedir. İşte blok flüt, yan flütün daha ilkel bir türüdür.

Yan flüt üflemeli çalgılar ailesinin bir üyesidir.
Aslında gerçek adı flüttür ve okullarda öğrendiğimiz çalgı ise, flüt değil blok flüttür. Flütün birçok çeşidi vardır. Bizim öğreneceğimiz yan flüt ise 3 bölümden oluşmaktadır. Yan flüt taşıması kolay olması sebebiyle de oldukça pratik ve kullanışlıdır. Hafif ve ince sesli bir müzik aleti olan yan flütü kendine ait kabında kolaylıkla saklayabilir ve taşıyabilirsiniz. Bu kılıf sayesinde flütünüzü dış etkenlerden de korumuş olursunuz. Yan flüt çalmak çok zor değildir. Konusunda uzman öğretmenlerimiz sizlere yan flütü doğru bir şekilde çalmanızı sağlayacaklardır. Yan flüt eğitimlerinde aşama aşama ilerlemektesiniz. Eğitimcilerimizin size özel hazırlamış olduğu program sayesinde hiçbir aşamada zorluk çekmeden, gerektiği zaman hızlanan gerektiği zaman da yavaşlayan bir ritim içinde derslerinize devam edersiniz. Yan flüt, çalmayı öğrendikçe çok daha zevkli bir hale gelen enstrümanlardandır. Sesi siz çaldıkça sizede neşe ve coşku verir.

Yan flütü derslerine başladıktan sonra 6. dersten itibaren flütün tekniğini iyice anlamaya başlarsınız.
Bu süreden sonra etüt çalışmalarında ve parça çalışmalarında aşama kaydedersiniz. Bir enstrümanı tamamen öğrenmek aslında hayat boyu devam eden bir süreçtir. Teknik anlamda birçok şeyi tamamlasanız da kendi stilinizi yaratmak ve bu doğrultuda çalışmalarınıza devam etmek yıllar sürebilir. Bu olumsuz bir durum değildir. Doğal akışın bu şekilde olması çok daha sağlıklıdır. Sizin yaratıcılığınızı arttırır ve gerçekten sağlam performanslar ortaya çıkarmanızı sağlar. Bu yüzden yan flütü ne zaman tamamlarım diye sorarsanız, bu sizin beklentilerinizle doğru orantılı bir durumdur. Ancak şunu bilmeniz gerekir ki Erturgut Sanat olarak, sizlere bu enstrümanı güzel bir şekilde çalacağınıza ve kendinizi geliştireceğinize garanti vermekteyiz. Temel yan flüt eğitimi ise, ortalama 3 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

izmir-yan-flüt-kursuYan flüt fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ortalama 150 Dolar gibi bir fiyat sözkonusudur. Bununla birlikte diğer müzik aletlerinde olduğu gibi yan flütte de çok ucuz bir çalgıya kaçmamanızda yarar vardır. İlk başta fiyatı düşük bir alet alsanız da daha sonraları problem çıkmaması adına daha kaliteli bir yan flüt almanızı önermekteyiz. En azından 200 Dolar civarında bir yan flütle işe başlayabilirsiniz. Yan flüt alırken, hemen karar vermemenizde fayda vardır. Bunun için Erturgut Sanat bünyesinde eğitim veren yan flüt öğretmenlerimizin görüşlerinden faydalanabilir ya da bilen bir kişi ile müzik aletleri satan bir mağazada araştırma yapabilirsiniz. İnternet üzerinde müzik aleti satan çevrimiçi mağazalar vasıtasıyla da yan flüt fiyatları ne civardadır daha sağlıklı bir araştırma yapabilirsiniz. Unutmayın ki hiçbir müzik aleti alırken, aceleci davranılmamalıdır. Müzik önemli bir uğraştır, hobi için bile yapılıyor olsa bazı inceliklere sahiptir ve önem verilmelidir. Yan flüt fiyatları üç aşağı beş yukarı aynıdır ancak kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Yan flüt çalmak için yaşınız asla geç değildir.
Hangi yaşta olursanız olun eğer nefesli çalgılar çalmak konusunda herhangi bir engele sahip değilseniz kursumuzla iletişime geçebilir ve yan flüt dersleri için kayıt yaptırabilirsiniz. Yan flüt dersleri için ödemeler aylık olarak yapılmaktadır. Ödeme şartları ve fiyat listemiziçin bizimle mutlaka irtibata geçmenizde fayda vardır. İster telefonla ister e-mail yoluyla bilgi alabilir ya da yüz yüze tanışmak için kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Kursumuz merkezi bir yerde olduğu için, günün her saati ulaşıma müsait bir durumdadır.  Kafanızda herhangi bir soru işareti olmamak adına bizleri ziyaret etmeniz en uygun yollardan biridir.

Tarihi milattan önce 900’lü yıllara dayanan yan flüt o zamanlardan beri coşkuyla çalınan bir enstrüman olmaktadır.
Anavatanının Çin olduğu tahmin edilen yan flüt, Avrupa’ya 12. yüzyılda yayılmıştır. Önceleri orkestralarda çalınmaya başlanan sonra daha geniş alanlarda çalınan yan flüt günümüzde her türlü müziğe eşlik edebilen bir enstrüman haline gelmiştir. 1800’lü yıllardan itibaren son halini alan yan flüt o zamandan beri 4 tuşlu bir halde kullanılmaktadır. Buna ek olarak, yan flütte 8 tuşlu model de bulunmaktadır. Yapımında nikel, altın, gümüş gibi maddeler kullanılan alet buna rağmen tahta üflemeli çalgılar sınıfındadır. Bunun nedeni ise, üflendiği zaman çıkan tınıda tahta üflemelileri andırmasıdır. Ses, tahta üflemelilerdeki gibi ortaya çıkmaktadır.

Yan flüt; ağızlık kısmı, gövde kısmı ve kuyruk kısmı olarak 3 ana parçadan oluşmaktadır.
Ağızlık kısmı sesin oluştuğu kısımdır. Nefes/üfleme deliği ağızlık kısmında bulunmaktadır. Mantar ve mantar kapağı da yine bu bölümde yer almaktadır. Gövde kısmı flütün orta bölümüdür ve perdeleri barındırmaktadır. Deliklere basılmak suretiyle notalar elde edilmektedir. Kuyruk kısmı ise, kalın seslerin oluştuğu bölümdür. Bu bölüm de yine gövdeye benzer ve üzerinde perdeler, yaylar ve güderiler bulunmaktadır. Bu bölüm sayesinde titreşimler sese dönüşmektedir. Yan flütün bakımı oldukça önemlidir. Her kullanım sonrası mutlaka flütün iç aksamlarının kurutulup, temizlenmesi gerekmektedir. Üfleme sebebiyle içeride oluşan buhar mutlaka temizlenip kurutulmaktadır. Temizleme çubuğu ve pamuklu bez genellikle flüt satın alınırken, yanında verilir. Bu sayede flütü açıp, temizleme olanağı bulabilirsiniz. Yan flütün dış temizliği de iç temizliği kadar önemlidir. Özel bileşenli kimyasallar sayesinde yine hafif bir bezle flütün dış yüzeyi de silinip parlatılmalıdır. Aynı şekilde flütün ses delikleri de zamanla oluşan buharlaşmadan arındırılmalıdır. Sizlere flütün bakımı hakkında birçok detay eğitmenlerimiz tarafından gösterilmektedir.

Yan Flüt Kursu İzmir / Yan Flüt Dersi İzmir