Tiyatro kursumuzda ister çocuk ister yetişkin herkes kendine göre bir rol bulabilir.

Tiyatro Kursu İzmir Hayatınıza Renk Katacak

Şimdi rol yapma zamanı, gün içinde belki de bir çok defa rol yapıyor, istemediğimiz insanlar oluyoruz, ama tiyatro kursunda isteyerek, severek roller üstlenmenin zamanı geldi.


Öncelikle en sık sorulan soruları kısa kısa cevaplayalım;

İzmir tiyatro kursu fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?
Tiyatro kurslarımız kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır ve her kursun fiyatlandırması farklılık göstermektedir, İzmir’de tiyatro kursu fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgiyi telefonla veya maille almanız daha sağlıklı olacaktır.

Tiyatro kursunuz Karşıyaka’nın neresinde?
Tiyatro kursumuz Karşıyaka’da yelken klubü ile yunuslar arasında merkezi bir konumda, sahilde yer almaktadır. Tiyatro kursu İzmir Bornova, tiyatro kursu İzmir Alsancak gibi aramalar yapanlar da kursumuza kolaylıkla her yerden ulaşabilirler.


İzmir’in en iyi tiyatro kursu hangisi?
İzmir’de bir çok kaliteli tiyatro kursu bulunmaktadır, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu, İzmir Art Academy, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Erturgut Sanat Merkezi bu kurslardan bazılarıdır, siz de kendinize en uygun kursu seçerek tiyatro eğitimlerine katılabilirsiniz.

tiyatro-kursu

Tiyatro Kursu İzmir yazımızda bir çok soruyu cevaplıyoruz, işte o sorulardan bazıları;


Tiyatro kursu ücretleri ne kadar?

Tiyatro kursunu ne kadar zamanda tamamlayabilirim?

Ücretsiz tiyatro kursu seçeneği var mı?

İzmir’de tiyatro kursları, Karşıyaka’da tiyatro kursu nerededir?

Yaratıcı drama kursu, kamera önü oyunculuk kursu, doğaçlama tiyatro kursu, temel oyunculuk kursu seçenekleri mevcut mu?

Çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, yetişkinler için tiyatro kursu, yetişkinler için yaratıcı drama kursu seçeneği mevcut mu?


Tiyatro kursuyla ilgili ders programımız için sayfamızı ziyaret ediniz. –> Tiyatro Kursu İzmir


Tiyatro Kursu İzmir

tiyatro-kursu-izmirSahneye en çok yakışan sanatlardan birisi olan tiyatro; insanı, insanla anlatan en gerekli sanattır. Tiyatro, günlük hayatın stresini atıp, kendini ifade edebilme ve anın içinde var olabilmenin en güzel yoludur. Tiyatro sanatı ile ilgilenen sanatçılar geniş kitlelere hitap ederler ve sanatlarını nesilden nesile aktarırlar. Tiyatroya ilgi duyanların ve tiyatroda rol almak isteyenlerin hem teorik hem de uygulamalı olarak tiyatroyu öğrenmeleri gerekir. Tiyatro topluma ayna tutar, sahnede oynanan oyun ile aslında toplumun yaşadığı sorunlara, toplumsal gerçeklere ışık tutulur. Tiyatroda görev almak için tiyatroyu sevmek gerektiği kadar, özverili olmak ve disiplinli olarak çalışmakta gerekir.

Tiyatro kursu ile kişilerin kendine güveni artar ve kendilerini keşfetmeleri sağlanır.
Farklı kimliklere girerken kişi, kendinden ne kadar uzaklaştığını, bazen kendine ne kadar yakınlaştığını hisseder. Yaşınız kaç olursa olsun tiyatro eğitimi almak için uygundur. Özellikle çocuk yaşlarda tiyatro ile ilgilenmek, kendini daha rahat ifade etmeyi, sosyalleşmeyi ve hayata olumlu olarak bakmayı sağlar. Tiyatroda oynanan oyun sadece izleyenleri değil, oyuncularında her seferinde gelişim kazanmasını sağlar.

Erturgut Sanat Merkezimizde her seviyeye ve yaş grubuna uygun olarak tiyatro eğitimi verilmektedir.
Tiyatro kursumuzda başlangıçta tiyatronun temelleri, tiyatronun tarihi süreci ve günümüzde tiyatronun geldiği noktalar incelenmektedir. İzmir Tiyatro kursu ile bireylerin kendini fark etmesi sağlanır. Sanatsal yanını ortaya çıkarması ve özgüvenini kazanması amaçlanır. Tiyatro disiplini ile başarıya odaklanması hedeflenir. Kişi tiyatro ile yaratıcılığını, hayal gücünü ve kendini ortaya koyar. Vücudunu kullanabilmeyi öğrenir. Miniklerini ve jestlerini doğru yerde kullanabilmesi sağlanır. Etkili ve güzel konuşması gelişir. Tiyatro dersleri ile aynı zamanda diksiyonda düzelir. Her tiyatro oyunu ile oyunculuk performansı artar. Tiyatro farklı dünyalara açılış kapısıdır. Oyunculuk dersleri oldukça keyifli ve eğlencelidir. Her seferinde kendinizdeki yeteneğin sınırlarını arttırırsınız. Oyunculuk doğuştan gelen bir kabiliyet değildir, daha çok eğitim ile açığa çıkar. Tiyatro kursu ile içinizdeki kabiliyete yön vermeniz ve geliştirmeniz sağlanır.

Kişi tiyatro sahnesinde beden dili, minikler ve düzgün diksiyon ile rolüne odaklanır.
Canlandırılan rolü hissetmek gerekir. Tiyatro sahnesinde hayatınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Tiyatroda kişi hiçbir seferinde kendini tekrar etmez. Her seferinde daha iyi performans sergiler. Tiyatro seyretmekle tiyatro sahnesinde rol olmak arasında çok büyük fark vardır. İzmir Tiyatro kursunun ilk derslerinden itibaren bu farkı anlarsınız ve ne kadar zor bir sanat dalı olduğunu düşünürsünüz. Ezber yapmak, role bürünmek, heyecanını bastırmak ve ortama adapte olmak çaba ve disiplin gerektirir. Ancak kendinizi role hazır hissetmenizle birlikte artık tiyatro sizin için vazgeçilmezler arasında yer almaya başlar.

Tiyatro size her seferinde farklı bir insan olup, her seferinde yeniden kendin olmanın, farklı kimlikler ile çoğalıp, sahneye her çıkışta yeniden doğmanın keyfini yaşatır.
Önceden tiyatro konusunda eğitiminiz varsa ve profesyonelleşmek istiyorsanız ya da üniversitede tiyatro ve oyunculuk bölümlerine hazırlanmak istiyorsanız, tiyatro kursumuzda eğitim alabilirsiniz. Daha önce hiç tiyatro eğitimi almadığınız halde hobi olarak tiyatro ile ilgileniyorsanız, tiyatroyu meslek olarak icra etmek istiyorsanız ya da çocuğunuzun tiyatro eğitimi ile kendine güvenini sağlamasını istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Erturgut Sanat Merkezimizin tiyatro kursunda size uygun grup derslerine katılabilirsiniz.
Kaliteli ve son derece hesaplı olan tiyatro kursumuzda teorik ve pratiğe dayalı olarak kapsamlı bir şekilde tiyatro eğitimi alırsınız. Hem sıkılmadan, hemde eğlenerek tiyatroya dair her şeyi öğrenirsiniz. Kursumuzda tiyatro ve oyunculuk alanında uzman olan eğitimci kadromuz eğitim vermektedir.

Tiyatro eğitimimizde ilk olarak dil egzersizleri ve nefes egzersizlerini öğrenirsiniz.
Tiyatroda hitabet son derece önemlidir. Dinlenme egzersizleri, uyum ve ifade egzersizleri ile kabiliyetinizi her geçen gün arttırırsınız. Hareket ve beden dili kullanımı öğrendikten sonra yavaş yavaş sahne eğitimine başlanır. Konsantrasyon ve odak çalışmaları ile sahnede rolünüze bürünmeniz sağlanır. Grup içi iletişim, yaratıcı süreç, zaman ve mekân kullanımı da tiyatro eğitiminde son derece önemlidir. Her eğitimi sırasıyla öğrendikten sonra sahne çalışmalarına başlanır. Yaratıcı doğaçlama, ezbere dayalı provalar ile oyunlar sergilemeye başlarsınız.

izmir-tiyatro-kursuTiyatro kursu ile oyunculuk eğitiminiz büyük ölçüde gelişme kaydeder.
Kursumuzda sizinle aynı zevkleri paylaşan, tiyatro ve oyunculuğa ilgi duyan kişiler ile tanışırsınız. Tiyatro insana dayanışmayı öğretir. Duyguları davranışlar ile gösterebilmenizi sağlar. Düşünceyi eyleme aktarabilme yeteneğinizi geliştirir. Tiyatro oyunlarında ezberlediğiniz skeçleri düşünerek, yorumlarsınız. Topluma hitap etmenizi, doğru ve düzgün bir şekilde konuşmanızı ve estetik algılama yeteneğinizi geliştirir. Tiyatro dersleri ile sorumluluk duygusu kazanırsınız. Ayrıca tiyatro eğitimi toplumu bilinçlendirir.

Çocuklarda tiyatro eğitimi; zihinsel ve ruhsal olarak gelişmelerini sağlarken, vücutlarını kullanabilmelerini ve denetleyebilmelerini sağlar.
Öğrenmede zorlanan çocuklar için tiyatro eğitimi son derece faydalıdır. Çocuğun algılama yeteneğini geliştir. Dikkatini toplamasına yardımcı olur. Özellikle hiperaktif olan çocukların tiyatro eğitimi ile hareketlerini dengelemesi kolaylaşır.  Çevresi ile iletişim kurmakta zorlanan, kendini ifade edemeyen çocukların tiyatro eğitimi ile gerginlikten kurtulması sağlanır. Tiyatroda çocuklar aidiyet duygusunu yaşarlar ve önemsendiklerini hissederler. Küçük yaşlarda tiyatro ile ilgilenen çocuklar eğitim hayatları boyunca başarılı bir kişilik sergilerler.

Tiyatro toplum için bir barış yoludur.
Toplumun eğitiminde tiyatronun rolü azımsanamaz. Eğitici olması ile birlikte zevk veriyor olması, eğlendirirken aynı zamanda eğitmesi insanların tiyatroya ilgi duymasını sağlar. Tiyatro ile içinizde biriken enerjiyi istediğiniz gibi kullanabilmeyi sağlarsınız. Tiyatro kursu ile yaşamanın, dayanışmanın ve duyguların tadına varırsınız. Mutlu olurken, mutlu etmeyi öğrenirsiniz.

Sanat merkezimizde çocuk, genç ve yetişkinler için gruplar halinde tiyatro kursu eğitimi verilir. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere tiyatro eğitimi ile oyunculuk yeteneğinizi açığa çıkarmanız hedeflenir. Tiyatro kursunda öğrendiğiniz teorik bilgileri aynı zamanda pratiğe dökersiniz. Sahne eğitimine daha ilk derslerden itibaren başlarsınız ve oyunculuğa kendinizi adapte edersiniz. Sanat gündelik yaşamın bir parçasıdır.

Tiyatro eğitimi ile sanatı hayatınızın merkezi haline getirirsiniz.
Davranışlarınız, hareketleriniz ve konuşmalarınız farklı bir estetik kazanır. Tiyatro eğitiminde sesinizi diyaframdan nasıl çıkaracağınızı öğrenirsiniz. Böylelikle mikrofon kullanmadan bile sesinizin herkes tarafından duyulmasını sağlarsınız. Tiyatro derslerinde en zoru duygulara bürünmek ve duyguyu davranışlar ile hissettirebilmektir. Tiyatro kursunda doğal rol yeteneğinizi kullanmanız sağlanır. Erturgut Sanat Merkezimizde alacağınız tiyatro eğitimi ile hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim kazanırsınız. Öğrendiklerinizi kurs sonunda geniş bir seyirci kitlesine profesyonel olarak sergilersiniz.