Resim Kursu İzmir olarak çöp adam bile çizemem ben diyenlere ilaç gibi gelecek resim dersleriyle karşınızdayız. Resim çizmeyi herkesin öğrenebileceğini garantileyen resim eğitimleriyle biz buradayız.


Öncelik İzmir’de resim kursu arayanların sık sorduğu bazı soruları cevaplayalım;

Resim kursunuz sadece İzmir Karşıyaka’da mı yer alıyor? 
Resim kursumuz İzmir Karşıyaka‘da yer alıyor fakat üzülmeyin, resim kursu İzmir Bornova, resim kursu İzmir Alsancak diye aratanlar da resim kursumuza kolaylıkla ulaşabilirler, önemli olan mesafe değil, eğitimin kalitesidir.

Resim kurslarınıza kimler katılabilir?
İster hobi amaçlı resim kursu, ister güzel sanatlara hazırlık resim kursu, her tarza ve her yaşa yönelik resim kurslarımız mevcuttur, isteyen herkes resim kurslarımıza katılabilir.

Kısa Sürede Güzel Resim Çizmeyi Öğreten İzmir’de Resim Dersleri

Resim çizmek bir dert olmaktan çıkıyor.

resim-kursu

Resim Kursu İzmir” yazımızda aşağıdaki soruları ve çok daha fazlasını cevaplıyoruz.


İzmir’de Resim kursu fiyatlarınız ne kadar?

Ne kadar zamanda güzel resim çizmeyi öğrenebilirim?

Güzel resim çizmek için çok yetenekli olmak şart mıdır?

Resim dersi almak için yaş sınırlaması var mıdır?

Karakalem resim kursu veriliyor mu?

Ücretsiz resim kursunuz veya online resim kursu var mı?

İzmir’deki resim kursları hangileridir?

İzmir Karşıyaka’da hobi amaçlı resim kursu veya sınava hazırlık resim kursu nereden bulabilirim?


Uzun yazı okumayı sevmeyenler için yazımıza geçmeden önce en merak edilen soruları cevaplayalım, fakat yine de vakit ayırıp, arkaya da sevdiğiniz güzel bir müziği açıp yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Resim kursu almaya başlamak için yaş sınırlaması yoktur, çocuk, genç veya yetişkin her yaştan birey resim kursu alabilir.
+ Hobi amaçlı resim çizmek istiyorsanız ben yapamam demeyin, istedikten sonra siz de güzel resim çizebilirsiniz, resim çizmek üzerine teknikleri ve işin inceliklerini öğrendiğinizde nasıl çizdiğinize bu seviyeye nasıl geldiğinize siz bile şaşıracaksınız, yeteneksiz olduğunuzu düşünüp çizim yapmaktan vazgeçiyorsanız bu gün bu düşünceyi bir kenarı atın!
+ Resim derslerimiz hem bireysel hem de sınıf dersi olarak devam etmektedir, sizin için en uygun olanı seçip siz de resim derslerine katılabilirsiniz.
+ İzmir Resim kursumuza ulaşım çok kolaydır, toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla resim kursumuza ulaşabilirsiniz. Atakent, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Çiğli, Yeşilyurt, Urla gibi konumlardan da kursumuza ulaşım rahat şekilde sağlanmaktadır.
+ Resim kurslarının ücreti ve daha fazla bilgi için ücretsiz deneme dersi de alabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi randevusu için msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 / Whatsapp yoluyla da ulaşabilirsiniz.


Resim kursu ders programımıza buradan ulaşabilirsiniz –> Resim Kursu İzmir


Resim Kursu İzmir

resim-dersi-izmirGörsel sanatlara ilgi duyuyorsanız, resim yapmayı seviyorsanız ya da resim yapmak istiyorsanız ama nereden ve nasıl başlayacağınız konusunda endişeleriniz söz konusuysa, Erturgut Sanat Merkezimize gelerek resim hakkında tüm bilgileri ve püf noktaları öğrenebilirsiniz.
Resim yapmak kelimeleri kullanmadan duygularınızı, fikirlerinizi, gördüklerinizi, görmediklerinizi, hayallerinizi ve gerçeklerinizi ifade edebilmek demektir. Renklerin gizemli dünyasına yolculuk yapmak hem çok keyiflidir, hem de görsel bir şölen hazırlamaktır. Resim yapmaya ilgi duyan herkes rahatlıkla resim yapabilir. Resim sadece yetenekten ibaret değildir. Sanatın her dalında olduğu gibi resimde de teknik büyük ölçüde önemlidir. Resim yapma isteğinizi teknikle birleştirdiğiniz zaman, içinizdeki yeteneği de keşfedersiniz.

Resim yapmayı ister hobi amaçlı, isterseniz Güzel Sanatlar Fakültesi’ne ya da üniversitelerin resim öğretmenliği, moda tasarımı, iç mimarlık gibi bölümlerine girebilmek için resim tekniklerini öğrenmek istiyor olabilirsiniz.
Resim kursumuzda sizlere profesyonel resim teknikleri, resme dair tüm incelikler ve ayrıntılar titizlikle öğretilir. Kademe kademe resim yapmayı öğrenirken, her geçen gün artan ve gelişen kabiliyetinizle yaratıcılığınızı ortaya çıkarırsınız.

Resim, çizilmek istenilen bir yüzey üzerine, istenilen malzemeleri kullanarak kendini ifade etme sanatıdır.
Resim, insanlığın kendini ifade etmede seçtiği yollardan bir tanesi olmakla birlikte resim tarihi insanlık kadar eskidir. Mağara duvarlarına çizilen figürler bunun delilidir. Düşünceleri somutlaştırırken, soyut düşünceleri resmetmek mümkün olmaktadır. Günümüze gelene kadar resimde birçok akımlar söz konusu olmuştur. İnsanlık tarihine yön veren bu akımlar, insanların kendilerini ifade etmek için başvurdukları yöntemlerden biri haline gelmiştir. Her resim, sahibinin eseridir. Yaptığınız her resim sizi yansıtır ve resim kabiliyetiniz geliştikçe kendi tarzınızı oluşturursunuz.

Resim kursumuza başlayan her öğrencinin kabiliyetine ve seviyesine göre gruplar oluşturulur, veya bireysel olarak derse katılabilir.
Hobi amaçlı olarak resim yapmak isteyenler, resim kursuyla resim kabiliyetini geliştirmek isteyenler ve resim alanında profesyonel olarak çalışmak isteyenler ayrı olarak gruplandırılır. Resim yaparken, başlangıçta resim araç gereçleri, resim tarihi, resim çeşitleri öğrenilir. Kişinin yapmak istediği ve çalışmak istediği resim çeşidi farklı olabilir. Tüm bunlar doğrultusunda size özel müfredat hazırlanır. Resim yapmayı sadece teknikler bütünü olarak öğrenmezsiniz. Tekniklerini öğrendiğiniz resimlerde özgün olarak çalışmanız hedeflenir.

Erturgut Sanat Merkezimizde resim yapmaya istekli olan çocuklar için de resim kursu hizmeti verilmektedir.
Resim yapmak çocukların hayal dünyasını yansıtmalarına olanak sağlar ve düşündüklerini, aklından geçirdiklerini çizebilmeleri için zemin hazırlar. Çocuklarda erken keşfedilen yetenekler, ileriki yaşlarda hayatlarına yön vermelerine yardımcı olur. Resim kursumuzda çocuklarla resim çalışmaları yapılırken, hayal güçleri sınırlandırılmaz, temel resim teknikleri öğretilir ve onların bu teknikleri hayal güçleriyle birleştirmesi sağlanır.
Böylelikle görsel sanatları gelişirken, bununla birlikte zihinsel ve ruhsal olarak gelişmeleri de sağlanır. Keyifli ve eğlenceli bir şekilde, sıkılmadan özgür olarak resim yapan çocukların kendilerine güveni artar. El becerisi, parmaklarını kullanma yetisi güçlenir. Boyaları kullanarak renkleri tanıması, renkleri karıştırarak yeni renkler ortaya çıkarması sağlanır. Çocuklar resim çizerken, boyarken ve resim yapma esnasında düşünürken, yaratıcılığını ortaya koyar.

Karakalem çizimleri ile başlayan çocuklar, sonrasında kuru boya, pastel boya, sulu boya, guaj boya, akrilik boya ile resim çalışmaları yapmayı öğrenir.
Oyun hamuru ve kil ile resim çalışmaları yaparak yaratıcılığını ortaya koyması sağlanır. Resim çizebilme yeteneği genetik olarak herkeste vardır. Yeteneği geliştirmek ve açığa çıkarmakla harika resimler yapmak mümkündür.

izmir-resim-kursuResim kursu dersleri için Erturgut Sanat Merkezimizi arayabilir, ders saatleri hakkında ve ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.
Dilerseniz kursumuza gelerek, resim kurslarında neler öğrenileceğine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Resim kursumuzda çocuk grupları, hobi yetişkin grupları ve yetenek sınavlarına hazırlık resim grupları ayrıdır. Her grubun müfredatı farklıdır. Grup haricinde özel ders almak isteyen öğrencilerimiz için de yaşına ve seviyesine uygun olarak eğitim müfredatı hazırlanmaktadır.

Hobi yetişkin resim kursu grubundaki öğrencilerimize ilk olarak temel sanat eğitimi öğretilir.
İlk temel teknikleri öğrenmek son derece önemlidir. Sonrasında kişinin yönlenmek istediği alan üzerinde çalışmalar yapılır. Resimde nesnelere bakarak çizmek, karakalem çalışmasında çizgi tekniklerini öğrenmek, resimde ışık ve gölge oluşturmak, resmin kompozisyonunu belirlemek ve her tür boyanın nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Teknikler öğrenildikçe resim yapmak kolaylaşır. Öğrendikçe yetenek açığa çıkar ve resim yaparken zorlanma söz konusu olmaz. Önceleri kurallar bütünü olarak görülen resim, sonrasında kişinin özgürce çalıştığı, zihnini rahatlattığı, düşüncelerini yansıttığı ve ruhunu akıttığı bir alan haline gelir. Hobi olarak resme başlayan birçok öğrenci kendilerindeki kabiliyetin açığa çıkması ile resmi hayatının merkezine yerleştirmektedir.

Sanat merkezimizde yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler ve güzel sanatlar fakültesinde eğitim gören öğrenciler için de grubumuz vardır.
Profesyonel olarak, İzmir’de resim kursu almak isteyen öğrencilerimize başlangıç eğitimi olarak desen, canlı ve cansız model çizimi yaptırılmaktadır. Oran, orantı öğretilirken, anatomi bilgisinin pekişmesi de sağlanmaktadır. Derslerimizde resme dair her bilginin net bir şekilde anlaşılması amaçlanır. Resim kursu eğitim süreci boyunca öğrencilerimize eğri, düz ve dairesel çizgiler, detay çizgileri, dokular, açı, ışık ve gölge, şekil ve zemin ilişkisi, ölçü, oran ve orantı ayrıntılı bir şekilde öğretilir.

Akademik eğitimler, destekleyici eğitimler ve hobi eğitimlerimizle kaliteyi ve başarıyı hedeflemekteyiz.
Temel eğitimle başlayan resim kurslarımızda aşama aşama resme dair her şeyi öğrenmeniz sağlanır. Resim kursu derslerine giren öğretmelerimiz alanında uzman kişilerdir. Her öğrenci ile birebir olarak ilgilenilir ve her ay sonunda öğrencilerin durumları öğretmenler tarafından düzenli olarak değerlendirilir. Öğrencilerin eksik olduğu konular ve gelişimi analiz edilir. Öğrenciler her çalışmalarında kaydettikleri ilerlemeyi ve varsa eksiklikleri görürler. Resim yapmak görsel bir sanat olmakla birlikte aynı zamanda içsel bir yolculuğa çıkmaktır. Kendinizi keşfetmeniz açısından da resim yapmak size iyi gelecektir. Yaşınızın kaç olduğunun önemi yok, önemli olan resim yapma isteğinizin olmasıdır.

Sanat merkezimizde resim kursu gruplarının gün ve saatleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, seviyenize uygun ders grupları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Sanat merkezimizde kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortamda çalışırsınız. Samimi ve içten olan resim kursu öğreticilerimiz, kabiliyetiniz doğrultusunda özgün olarak resim yapmamıza yardımcı olurlar. Yeteneğinizi geliştirirken, sosyal bir çevre oluşturursunuz. Sizinle aynı zevkleri paylaşan kişilerle tanışırsınız. Resim kursu sonunda resimleriniz sergilenir. Yaptığınız çalışmaları sergileme, resme ilgi duyan insanlarla deneyimlerinizi paylaşma fırsatı yakalarsınız.