Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir.

İzmir’in En Neşeli Müzik Kursu

İlk dersini verdiği günden bugüne kadar birlikte çalıştığı kişilerin ve ders alan değerli öğrencilerin hayatına iz bırakan bir müzik kursu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

müzik kursu izmir

Müzik kursu fiyatları ne kadar?

Müzik dersi almak için yetenek gerekir mi?

Ne kadar zamanda bir müzik aleti çalmayı öğrenirim?

İzmir’deki müzik kursları hangileri?

Müzik aleti fiyatları ne kadar?

Yetişkinler için müzik kursu ve çocuklar için müzik kursu hakkında bilgi?


Karşıyaka’da müzik kursunuzun yeri? gibi çok temel soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Müzik kursumuzda aşağıdaki branşlarda eğitim verilmektedir.

Klasik Gitar Kursu
Elektro Gitar Kursu
Akustik Gitar Kursu
Bas Gitar Kursu
Flamenko Gitar Kursu
Piyano Kursu
Keman Kursu
Çello Kursu
Şan Kursu
Bateri Kursu
Yan Flüt Kursu
Saksafon Kursu
Trompet Kursu
Ukulele Kursu
Viyola Kursu
Akordeon Kursu
Mandolin Kursu
Mızıka Kursu
Kontrbas Kursu
Perküsyon Kursu
Bağlama Kursu
Ney Kursu
Ud Kursu
Kanun Kursu
Akordeon Kursu
Karadeniz Kemençe Kursu

Müzik kursu hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. –> Müzik Kursu İzmir


Müzik Kursu İzmir

Sanat; yeteneğinizi ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarırken, duygularınızı ve ruhunuzu da eserinize aktarmanızı sağlar.
Kendinizi keşfetmeniz, kabiliyetlerinizi geliştirmeniz ve sanatın her dalını keyifle öğrenebilmeniz için sanat okulumuz kaliteli, eğlenceli ve uygun fiyatla sizlere müzik kursu başta olmak üzere resim, tiyatro, diksiyon, yazarlık ve fotoğraf kursu hizmeti sunmaktadır. Samimi ve kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz ortamımızda, grup dersleri ve özel tek kişilik dersler vermekteyiz. Kurslarımız, hobi amaçlı gelen kursiyerlerimiz ve Güzel Sanatlara hazırlık amaçlı gelen öğrencilerimiz için de uygundur. Her yaş grubuna ve her seviyeye uygun olarak, sanat faaliyetleri yapılmaktadır. Sanat ile ruhunuzu, fikirlerinizi ve duygularınızı en güzel şekilde yansıtırken, aynı zamanda zekâ ve psikomotor becerilerinizi de geliştirirsiniz. İlgi alanlarınızı geliştirerek, severek icra edebileceğiniz işler yapabilirsiniz.

çello-kursu-izmirHayatınıza renk katmak, rutin geçen günlerinizi sanat ile eğlenceli bir hale getirmek için Erturgut Sanat Merkezimize gelmeli, sanatın her dalının profesyonel olarak icra edilişini ve keyifli bir şekilde öğretilişine tanık olmalısınız.
Kişiye özel olarak ayarlanan ve sizin tercih edeceğiniz vakitlere göre esnekliğin sağlanabileceği kursumuzda, kısa sürede öğrendiklerinizi uygulamaya başlarsınız. Bütçenizi sarsmayacak kurs eğitimi ücretlerimiz ile gereken her türlü ödeme kolaylığını sağlıyoruz. Kursiyerlerimize öğrenme ve öğrendiklerini uygulama garantisini veriyoruz. Kursiyerin ve kurs öğreticisinin uygun olduğu zamana göre ayarlanan ders saatlerinin olası bir gelememe durumunda telafisi mümkündür. Esnek eğitim saatlerimizle haftanın her günü öğrencilerimize hizmet vermekteyiz.

Erturgut Sanat Merkezimizde, çocuklardan gençlere, ses sanatçısı olmak isteyenlere, müzik alanında çalışmak isteyenlerden, hobi olarak müziği hayatının bir parçası yapmak isteyenlere kadar herkese uygun dersler verilmektedir.
Özellikle küçük yaşlarda başlayan müzik eğitimi çocukların zihinsel ve ruhsal olarak gelişim sağlamasına yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalar, erken yaşlarda başlayan müzik eğitiminin çocukların matematiksel zekâsını önemli ölçüde geliştirdiğini ortaya koymaktadır. Küçük yaşlarda müzikle bağ kuran çocukların ileriki yaşlarda matematiksel performanslarının arttığı, problem çözmede daha aktif ve eğitim hayatlarında daha başarılı oldukları gözlenmektedir. Kaliteli ve doğru bir müzik eğitimi çocukların daha mutlu, daha dengeli ve hayata daha olumlu bakmasını sağlamaktadır. Çocuklarınızın küçük yaşta sanatla ilgilenmesini isterseniz ya da küçük yaşta sanat kabiliyeti olduğunu fark ederseniz kursumuzda çocuğunuzun yeteneğini geliştirmesine olanak sağlanır. Küçük ve büyük yaş gruplarına göre eğitim programlarımız ayrı ayrı düzenlenir. Gruptan geri kalma ya öğreneme gibi sorunlar söz konusu olmaz. Müzik beyinsel bir uyarıcı niteliğini taşımaktadır. Duygu ve düşünce gücünü harekete geçirmektedir. Yaşamdan keyif almanızı, mutlu olmanızı ve farklı bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olur.

Kursumuzda müzik eğitimi ile ruhsal ve zihinsel yönden gelişim kazanmanız, eğlenerek öğrenmeniz, yaşamınıza güzellik katmanız amaçlanır.
Kursumuzda müziğe dair tüm temel kavramları öğrenir, ritim duygunuzu kuvvetlendirirsiniz. Müzik kurslarımızda şan dersleri ile nefesinizi doğru kullanmayı, sesinizi güzelleştirmeyi, diyaframınızı kullanmayı öğrenirsiniz. Müzik kulağınız geliştikçe ritimleri yakalamanız ve enstrüman çalarken daha iyi performans yakalamanız sağlanır. Müziğin ruha dokunması ve haz vermesi için onu sevmek gerekir.  Öğrencilerimizin kullanmak istedikleri enstrümanı profesyonel olarak çalmasını ve onunla bağ kurmasını sağlarız. Sanat alanında yeteneksizlik söz konusu değildir, bilakis sanat, yeteneğinizi keşfetmenize yardımcı olur. Kursumuza başlayan öğrencilerimiz kısa sürede yeteneklerini geliştirir. Kurslarımızda öğrencilerimiz eğitimlerini tamamladıkça, öğrendiklerini sergileme imkânı bulur.

Müzik kursu öğrencilerimizle toplu müzik etkinlikleri, tiyatro ve drama dersi öğrencilerimiz ile skeç çalışmaları, fotoğraf kursu öğrencilerimiz ile doğa gezileri, resim kursu öğrencilerimizle sergi ve dönem sonu etkinlikleri yapmaktayız. Dönem içerisinde öğrencilerimize motivasyon sağlaması ve öğrendiklerini uygulamaya dökebilmeleri için gösteri ve aktiviteler düzenliyoruz. Azimli, başarılı ve mutlu öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bağlama kursu ile severek dinlediğiniz türküleri, Türk Halk müziklerini, ezgileri ve fonları rahatlıkla kısa sürede çalabilirsiniz. Gitar kurslarımız ile akustik, klasik, elektro ve basgitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Hangi gitar türünü öğrenmek istediğiniz konusunda karar veremediğiniz takdirde kurs öğretmenlerimiz sizin kabiliyetiniz doğrultusunda yönlendirir. Ayrıca kursa başlamadan önce deneme derslerine katılarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sanat merkezimizde bateriniz olmadan bateri dersi alabilirsiniz. Kursa katılanların kullanabileceği bateri ile bateri çalmayı rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Keman ve piyano çalmanın inceliklerini, yan flüt ve saksafon üflemeyi, trompet çalmayı da öğrenebilirsiniz.

izmir-resim-kursuEnstrüman çalmayı öğrenmek günümüzün bir gereği ve sanatla ilgilenen insanların yaşam tarzının bir parçasıdır.
Enstrüman öğrenmek hakkında ön yargı olabilirsiniz, birkaç denemede başarısız olduğunuzdan dolayı tekrar çalmayı istemeyebilirsiniz ya da enstrüman çalmak çok zor diye düşünebilirsiniz. Erturgut Sanat Merkezi olarak, isteyen herkesin enstrüman çalmayı öğrenebileceğinin farkındayız. Sanat merkezimizde kısa bir süre içerisinde enstrüman kullanarak, temel seviyede giriş parçalarını çalmaya başlayabilirsiniz.  Sanata başlarken, hangi yaşta olduğunuzun bir önemi yoktur. Öğrenmeye ne kadar istekli olduğunuz ve öğrenirken ne kadar azim gösterdiğiniz önemlidir. Yüksek motivasyon ve birebir özel derslerle öğrencilerimizin memnuniyetini kazanmayı hedefleriz ve başarı elde etmesini sağlarız.

Erturgut Sanat Merkezi olarak, sizlere sanatın her dalını eğlenceli bir şekilde öğretirken, aynı zamanda sosyal bir çevre kazanmanızı sağlıyor ve kendinizi özgün bir şekilde ifade etmenize yardımcı oluyoruz.
Sanat sizi hem toplumla iç içe kılar, hem de toplumda özgün bir kişilik kazanmanızı sağlar. Kursumuzda aldığınız sanat eğitimi, sizin temelinizi oluşturur. Sanata ilk adımın atıldığı yer olan kursumuzda, her geçen gün sağlam adımlarla ilerlemeniz sağlanır. Sanat sizi sıradanlıktan ve monotonluktan kurtarır. Öğrendikçe yeteneğiniz gelişir, öğrendiklerinizi uyguladıkça özgüveniniz artar. Yaşam kalitenizi arttırmanız ve kaliteli zaman geçirmeniz için alanında uzman, eğitim ve öğretim konusunda tecrübeli, rehberlik eğitimini tamamlamış eğitmenlerle çalışmaktayız.

Tüm sanat kurslarımızın programları bilgisayar destekli ve kişiye uygun olarak hazırlanmaktadır. Kişiselleştirilmiş olan eğitim paketlerimiz ile her kursiyerimizin eğitim müfredatı üzerinde titizlikle çalışılmaktadır. Müzik kursu öğrencilerimizin enstrüman seçimi ile birebir ilgilenilmekte, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Sanat kursumuzu arayarak kurslarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çalmak istediğiniz estrüman ya da katılmak istediğiniz kurs hakkında sizi detaylı olarak bilgilendiririz.

Sanat kursumuza gelerek kurslarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, ücretsiz deneme kurslarına katılabilir ve kafanıza takılan sorularınızı kurs öğreticilerimize sorabilirsiniz.
Grupla ilerleyebileceğiniz gibi, tek olarak özel eğitim de alabilirsiniz. Sanat merkezimizin amacı; sanatın herkes tarafından sevilerek icra edilmesini sağlamak ve kaliteli sanatsal eğitimin farkını kursiyerlerimize yaşatmaktır.