Yaylı çalgılar ailesinin en küçük, en tanınan üyesiyle birlikte bir bütün olmak isteyenler için, keman kurslarımız devam ediyor. Keman Kursu İzmir size çok eğlenceli ve çok samimi bir keman dersi vaadediyor, hem de denemesi bedava, ücretsiz keman deneme derslerimize katılabilirsiniz. Keman Kursu İzmir sizi bekliyor!


KEMAN KURSU HAKKINDA ÖZET BİLGİ

– Keman kursları bireysel özel ders ve sınıf keman dersi olarak yapılmaktadır.
– Keman kursuna başlamak için önceden bir keman satın almak zorunda değilsiniz, keman kursumuzun kemanlarını kullanabilirsiniz.
– Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için diğer müzik aletlerine göre biraz daha fazla müzik kulağı gerektirmektedir, düzenli çalışmayla keman öğrenimini kolaylaştırabilirsiniz.
Keman öğrenme süresi kişiden kişiye ve bir çok kritere göre değişmektedir.
Keman kurslarının derslik ve aylık fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.
– Keman kursları sonunda katılım sertifikası verilmektedir.
– Keman derslerine başlamadan önce ücretsiz keman deneme derslerimize gelebilirsiniz.
– Lütfen Keman Kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okuyunuz, bu sayede keman kursuna dair bir çok şey öğrenebilirsiniz, keman kursuyla ilgili akıllara takılan soruların çoğunun cevabını en samimi şekilde bu yazımızda cevapladık, bir de aşağıdaki keman videosunu da izleyerek derslerle ilgili hızlı bir bilgi de edinebilirsiniz, şimdiden keyifli okumalar dileriz (:


İzmir’de keman kursu almak isteyenlerin akıllarına en çok takılan, akıllarını en çok kurcalayan soruların bazılarını kısaca yanıtlayarak yazımıza başlayabiliriz.

İzmir’de keman dersi fiyatları ne kadar?
İzmir’de keman dersi fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir, İzmir Karşıyaka’da bulunan keman kursumuzun aylık ve saatlik ders ücretlerini öğrenmek için bize telefon veya mail yoluyla da ulaşıp keman kursu fiyatlarıyla ilgili bilgi almanız mümkündür

Keman kursunuz İzmir’in neresinde, keman kursunuza nasıl gelebilirim?
Keman kursumuz İzmir Karşıyaka‘da sahilde yer almaktadır ve keman kursumuza ulaşım çok basittir, keman kursu İzmir Alsancak, keman kursu İzmir Buca, keman kursu İzmir Bornova gibi aramalar yapıp Karşıyaka’daki keman kursu sitemize ulaştıysanız hiç dert etmeyin siz de kaliteli bir keman eğitimi almak için kursumuza çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’de keman fiyatları ne kadar, hangi kemanı satın almalıyım?
Bir keman satın almak için öncelikle beklentilerinize karar vermelisiniz, bu konuda da keman eğitmenlerimiz size tam destek sağlayarak size en uygun kemanı satın alma konusunda yardımcı oluyor, İzmir’de uygun fiyatlı keman satın almak isteyen bireylere en uygun çözümleri İzmir keman kursumuz sunuyor.


keman-dersi-izmirİnsan sesine en yakın müzik aletlerinden bir tanesidir keman, insanın bir müzik aletine dönüşmüş halidir, hüzünlü melodileri de eğlenceli melodileri de en iyi şekilde aktarmayı bilir dinleyenlere, çalanın da dinleyenin de ruhunu okşar. İnsanı yalnız bırakmaz, verdiğiniz sevgiye tam olarak karşılık verir, siz onu unutsanız bile o bir kenarda sizi bekler, iyi bir dost gibidir, kendine sadece bir müzik aleti değil, bir arkadaş da arayanların çalgısıdır.

“Kemanımla sana bir ses verebilseydim eğer” diyorsanız biz buradayız, ücretsiz deneme derslerimize gelip çok daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz, ücretsiz deneme dersi için buradan ulaşabilirsiniz. –>  Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu


Keman kursu alacakların akıllarını meşgul eden soruların bazılarının cevapları:

Keman dersi almak için bir yaş sınırı, bir kısıtlama yoktur, her yaştan bireyin keman dersi alması mümkündür, ben yapamam diye kestirip bir kenarı atmayın, eğer uğraşırsanız ve gerçekten isterseniz siz de keman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Keman kursumuz haftanın 7 günü de hizmet vermektedir ve sanah 09.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında ders almanız mümkündür, ayrıca kurslarımıza kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir.

Keman kursumuzun konumu çok merkezidir ve keman kursumuza ulaşmak çok kolaydır, İzmir’in neresinden olursa olsun Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Çiğli, Urla gibi bir çok yerden kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

–  Keman kursuna başlarken bir keman sahibi olmak zorunda değilsiniz, kursumuzdaki kemanlardan istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Keman çalma konusunda kendinize güvendikten emin olduktan sonra bir keman almaya karar verdiğinizde de keman öğretmenlerimiz size destek olacaktır.


İzmir Keman kursu fiyatlarını öğrenmek için telefon, mail veya whatsapp yoluyla bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerimiz.

Kursumuzla ilgili diğer ayrıntılar için buradan bilgi alabilirsiniz. –> Kurslarla İlgili Sık Sorulan Sorular

Yazımızın devamında keman ve keman dersleri hakkında gerekli tüm bilgiyi bulabilirsiniz, lütfen 2-3 dakikanızı ayırıp yazıyı sonuna kadar okuyunuz. Aşağıdaki video da yazıyı okurken müziğiyle size arkadaş olacaktır.

Yazımızı yararlı ve samimi bulduysanız sizden ufak bir ricamız, yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız


Keman Dersi Almak İsteyenler İçin İlk Adres

Keman dersi kayıtlarımız sürekli olarak devam ediyor, sen de geç kalmış sayılmazsın.

keman-kursuKeman kursu fiyatları ne kadardır?
Keman fiyatları ne kadardır?
Ne kadar zamanda keman çalmayı öğrenebilirim?
Ücretsiz keman kursu ve online keman kursu seçeneğiniz var mı?
Keman çalmak zor mudur?
Herkes keman çalabilir mi?


Keman kursu yazımızın devamını okumadan önce sizler için hazırladığımız özet halindeki keman kursu yazısını okumanızı öneriyoruz. Yazıyı okumak için tıklayınız —–> Keman Kursu İzmir

Keman Kursu İzmir Karşıyaka

Keman, tarih boyunca en zarif çalgı aletlerinden biri olmuştur. Çok değerli keman virtüözleri yetişmiş ve muhteşem parçalar çalınmıştır. Eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de keman popülaritesini kaybetmemiştir. Erturgut Sanat olarak, sizlere 2 ayda keman çalabilmenin inceliklerini göstermekteyiz. İlk zamanlarda biraz kulak yorucu olsa da 2 ayın sonunda keman parçalarını güzel bir şekilde çalabilirsiniz. Size zamanınızı boşa harcatmadan keman çalmayı öğreten eğitim kadromuz konusunda uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından oluşmaktadır. Keman dersleri için başlangıçta ücretsiz olarak sınıflarımıza katılabilir ve derslerin gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Keman çalmak elbette ilk başlarda zordur ve bu zorluğu aşmak sizlerin gayreti sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz deneme dersi katılımı sayesinde hem keman eğitmenlerimizle tanışabilir hem de müfredat programımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Keman, taşıması kolay, bakımı zor olmayan bir enstrümandır. Masrafsız bir müzik aleti olarak, ona iyi baktığınız takdirde uzun ömürlü bir şekilde kullanabilir ve başarılı performanslar sergileyebilirsiniz. Keman çalmak için müzik kulağınızın iyi olması, öğrenme sürecinizi daha kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu elbette bir zorunluluk değildir. Azim, sabır ve istekle belli bir aşamadan ve zamandan sonra siz de iyi bir keman çalgıcısı olabilirsiniz. Eğitmenlerinizin söylediği püf noktalarına riayet etmeniz ve bolca egzersiz yapmanız, keman çalma aşamanızı da kısaltacak ve daha sağlıklı pratik yapmanıza yardımcı olacaktır.

Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için diğer enstrümanlara nazaran öğrenme süresi biraz daha uzundur.
Bunun için hemen telaşa düşmeye ya da hayal kırıklığına uğrayıp, ön yargılı olmaya gerek yoktur. Konusunda deneyimli eğitmenlerimiz sizlere her aşamada yardımcı ve destek olmaktadırlar. Keman öğretim metotları tamamıyla kişiye özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kemanın perdesiz bir müzik aleti olması demek basmanız gereken yerlerin tam olarak belli olmaması demektir. Bu noktaları öğrenmenin ve alışmanın tek yolu düzenli pratik yapmaktır. Müzik aletleri için ortalama verilen öğrenim süresi yaklaşık 3 aydır ancak bu süre kemanda 4 aya kadar çıkabilir. Bu normal bir süreçtir ve üzerinden rahatlıkla kalkılabilinir.

Keman kursuna başlamak isteyenlerin hemen bir keman satın almaya ihtiyaçları yoktur.
Bu konuda keman öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Keman çeşitleri yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte piyasada birçok keman çeşidi mevcuttur. Keman çeşitleri hem bütçeye hem ihtiyaca göre de farklılık gösterebilir. Derslere başlamanız gerektiğinde kemanınız yoksa lütfen endişe etmeyin. Bırakın bizler sizlere bu konuda elimizdeki kemanlarla yardımcı olalım. Amacımız sizlere hem müzik aleti çalmayı öğretmek hem de modern ve sıcak bir çatı altında müziğe dair vizyonunuzu geliştirmek. Kurs programları ile ilgili sorularınızı kurumumuza gelerek sorabilir ve dersliklerimizi görebilirsiniz. Buna ek olarak, resmi internet sitemiz vasıtasıyla da bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

izmir-keman-kursuKeman fiyatlarından bahsetmek gerekirse, elbette kemanın yapılışına göre fiyatlandırmalar da değişiklik göstermektedir.
Çin ve Çek yapımı kemanlar mevcuttur. Mümkünse Çin malı olan ürünleri çok fazla tavsiye etmemeniz önerilir. Ortalama 60 Dolar civarından başlayan keman fiyatları, detaylarına göre yükselme gösterir. Sizlere önerimiz 60 Dolarlık kemandan biraz daha yükseğe çıkmanız ve daha iyi performans göstermeniz. Bunu çalmaya başladığınız da siz bile açıkça hissedebilir ve bize bu konuda hak verebilirsiniz. En baştan iyi bir müzik aleti seçerseniz çalmaya çok daha rahat bir şekilde başlar ve o şekilde devam edersiniz. Önceden ucuz alıp, sonradan değiştirme fikrinden vazgeçebilirsiniz. Bu size sadece zaman kaybettirecek ve müzik aletinden soğutacaktır.

Keman kursunda ne öğreneceğim diye merak edenlere en önce kemanın parçalarını öğretmekteyiz. Bir müzik aletini ne kadar iyi tanırsanız onunla o kadar rahat iletişim haline geçersiniz. Kemanınız sizin adeta çocuğunuz ya da bir organınız olacağı için en ufak parçasından en büyük parçasına kadar onu tanımalı ve çıkabilecek sorunlarda bakım ve onarımını yapmalısınız. Bununla birlikte temel derslerde kemanı doğru tutarak çalmanızı sağlamaktayız. Bu tür müzik aletlerinde doğru tutuş ve doğru duruş son derece önemlidir. Erturgut Sanat bünyesinde görev yapan bütün eğitmenlerimiz konusunda uzman ve yılların deneyimine sahiptirler. Sizlere ilk baştan doğru teknikleri göstermektedirler. Bir yandan nota çalışmalarına devam edilmekte diğer yandan şarkı çalışmalarına geçilmektedir.

Keman kursunu kimler alabilir diye soracak olursanız, sizlere her seviyede keman kursu verdiğimizi gururla söylemekteyiz.
Bünyemizde çok küçük yaştaki keman öğrencilerinden, konservatuar hazırlığındaki gençlere ya da hobi olarak keman çalan insanlara rastlayabilirsiniz. Bu çok kültürlü hava içinde her öğrencimiz güzel etkileşimler içinde bulunmakta ve müzik odaklı kalıcı dostluklar kurmaktadırlar. Keman kursumuz ulaşımı kolay ve merkezi bir konumda bulunmaktadır. Kursumuza her saat rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ders saatlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve programlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için arzu ettiğiniz takdirde sizleri kurumumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bu sayede dersliklerimize de uğrayabilir ve ders işlenişi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sizi ücretsiz tanışma derslerimize bekliyoruz.

Kemanın tarihçesine değinecek olursak; keman yaylı bir müzik enstrümanıdır ve kökeninin Orta Asya’ya kadar dayandığı bilinmektedir.
Violin ailesindeki en küçük boyutta ve en yüksek tonda çalan bir üyesidir. Günümüze kadar 4 telli halini almıştır. Teller kalından inceye doğru Sol, Re, La ve Mi olarak sıralanmaktadır. Arşe adı verilen keman yayı, kemandan ses çıkmasını sağlamaktadır. Üretiminde işlenmemiş misina ya da at kılı kullanılmaktadır. Arşeye reçina sürülüp beslendiğinde sesin daha güçlü çıkması sağlanır. 1600 ve 1700’lü yıllarda usta keman yapımcıları tarafından günümüzdeki şeklini alan keman, o tarihlerden bu yana çok ünlü besteciler tarafından çalınmıştır. Dünyanın en pahalı kemanı Stradivarius olarak bilinen kemandır ve değeri milyonlarla ölçülmektedir. Tamamıyla el yapımı olan bu kemanın üzerindeki cila da çok özel bir formül barındırmaktadır. Keman 7 parçadan oluşmaktadır. Bunlar; ön kapak, arka kapak, salyangoz-burgular-klavye, yanlık, arşe ve teller, eşik (köprü)- kuyruk – can direği ve son olarak çeneliktir. Boyutlarına göre çeyrek keman, yarım keman, üç çeyrek keman ve tam keman olarak 4’e ayrılan enstrüman, ayrıca 4 ve 6 yaş grubuna hitap eden 1/8 ölçü keman olarak da çeşitlere sahiptir. Malzeme kalitesi ve tınılarına göre farklılık gösteren keman, el yapımı, yarı el yapımı ve fabrikasyon olarak da 3’e ayrılmaktadır. Unutmayın, keman çalmak için hiçbir zaman geç değildir.

Keman Kursu İzmir / Keman Dersi İzmir