Fotoğraf çekmeyi profesyonel bir hobi haline getirmek isteyenler için aşağıdaki soruların cevaplarını veriyoruz.


En Çok Gezdiren Kurs, Fotoğraf Kursu İzmir

Fotoğraf eğitimleri oturduğumuz yerden olmaz, gezmek gerek!
Öğrencilerimizden gelen bazı soruları öncelikle yazımızın başında cevaplayarak başlayalım.


İzmir’de fotoğrafçılık kursu fiyatları ne kadar?
Fotoğraf kurslarında çeşitli kurlar ve çeşitli atölyeler bulunmaktadır, atölyelerin uzunluk ve içeriklerine göre fotoğraf kursu fiyatları değişmektedir. İzmir Fotoğraf kursu fiyatlarıyla ilgili net bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İzmir’de ücretsiz fotoğrafçılık kursu mevcut mudur?
Ücretsiz fotoğraf kursları bazı dönemler İzmir’deki Belediyeler tarafından açılmaktadır, sanat merkezimizde de bazı dönemler ücretsiz fotoğraf atölyeleri gerçekleşmektedir. İzmir’deki ücretsiz fotoğrafçılık kurslarıyla ilgili bilgiyi İzmir’le ilgili facebook sayfalarından da bulmanız mümkün olacaktır.

Fotoğrafçılık kursu İzmir Karşıyaka diye çıkıyor fakat diğer ilçelerde kursunuz yok mu?
Fotoğrafçılık kursumuz İzmir Karşıyaka’da eğitimlerine ve çalışmalarına devam etmektedir fakat konumumuz çok merkezidir ve her yerden kolaylıkla uğraşabilecek şekildedir.  Fotoğraf kursu İzmir Bornova, Fotoğraf kursu İzmir Alsancak gibi aramalar yapıp fotoğraf kursu sitemize ulaştıysanız hiç üzülmeyin çünkü bize çok rahat ulaşabilirsiniz, yolda kaybedeceğiniz vakti derslerimizin kalitesinde kazanacaksınız!

fotoğraf-kursu

Fotoğraf Kursu İzmir yazımızda aşağıda belirtilen sorular ve daha fazlasının cevabını veriyoruz.

Fotoğraf kursu fiyatları ne kadar?

Güzel fotoğraf çekmeyi ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Fotoğrafçılık dersleri ne kadar sürüyor?

Fotoğraf eğitimi almak için yaş sınırı var mı?

Ücretsiz fotoğraf kursu imkanınız veya online fotoğrafçılık kursu oluyor mu?

Hangi fotoğraf makinası daha iyidir, hangi fotoğraf makinasını satın almalıyım?

İzmir’de fotoğrafçılık kursları alabileceğim yerler? İzmir Karşıyaka’da nerede fotoğraf kursu alabilirim?


Fotoğrafçı sabırlı olmalıdır fakat yine de uzun yazı okumayı sevmeyen sabırsızlar için yazımızın özeti en merak edilen soruları aşağıda cevaplıyoruz.

+ Fotoğraf dersine başlamak için yaş sınırı yoktur, ister 10 yaşında bir çocuğun hobisi, ister 70 yaşında bir emeklinin boş vakit arkadaşı olarak fotoğraf hayatında olabilir.
+ İzmir Fotoğraf kursuna başlarken fotoğraf makinası sahibi olmak zorunda değilsiniz, fotoğraf kursumuzdaki makinaları kullanarak da çalışmaları tamamlayabilir daha sonra fotoğraf eğitmenimizin desteğiyle güzel bir fotoğraf makinası edinebilirsiniz.
+ Fotoğraf kurslarımız bireysel fotoğraf dersi ve sınıf fotoğraf dersi olarak devam etmektedir.
+ Fotoğraf dersleri bitse de fotoğraf gezileri devam etmektedir, hepsi öğrencileremize özel olarak bildirilmektedir.
+ Fotoğraf kursumuza ulaşım çok kolaydır, toplu taşıma araçlarıyla kursumuza kolaylıkla gelebilirsiniz. Atakent, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Çiğli, Yeşilyurt, Urla’dan da kursumuza toplu ulaşım araçlarıyla rahatça ulaşabilirsiniz.
+ Ücretsiz fotoğraf deneme dersi için telefon, mail veya whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz. 0507 95 96 333 / msn@erturgutsanatmerkezi.com


Fotoğraf derslerinin içeriğiyle, fotoğraf kursu programıyla ilgili bilgi için buradan sayfamızı inceleyebilirsiniz. –> Fotoğraf Kursu İzmir


Fotoğraf Kursu İzmir

fotoğraf-dersi-izmirFotoğraf çekmek günümüzde en sevilen ve en çok tercih edilen hobiler arasında yer almaktadır. Gerçeğin bir portresini oluşturmak, anı yakalamak ve ölümsüzleştirmek son derece cezp edicidir. Güzellikleri görmek ve onları fotoğraflamak, fotoğraf konusunda eğitimli bir kişi tarafından yapıldığında son derece başarılı eserlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Fotoğraf çekmeyi seviyor ya da fotoğraf çekmek istiyorsanız, Erturgut Sanat Merkezimizin Fotoğrafçılık kursunda fotoğrafa dair her şeyi öğrenebilir ve profesyonel bir eğitim alabilirsiniz.
Yeni bir fotoğraf makinesi almış, ancak nasıl kullanacağınız hakkında yeterli bilgiye sahip olamayabilirsiniz ya da fotoğraf çekmekten keyif alıyor ancak başarılı fotoğraflar çekmiyorsanız, fotoğraf kursumuzda kısa sürede fotoğrafçılık konusunda profesyonel olabilirsiniz. Her sanatın icra edilebilmesi için belli bir süre eğitim alınması gerekmektedir. Fotoğraf sanatı için de gerekli olan bilgiyi öğrenmek gerekir. Fotoğraf çekmeyi küçük büyük herkes kolaylıkla yapabilmektedir. İzmir Fotoğraf kursu için yaş sınırlaması yoktur. Sanatsal anlamda fotoğrafçılığa 10 yaşından itibaren başlanılabilir. Fiziksel bir engel olmadığı müddetçe, herkes fotoğrafçılık eğitimi alabilir.

 

Fotoğraf çekmeye amatör olarak başlayanlar, fotoğraf kursu ile kendini geliştirir ve profesyonel olarak fotoğrafçılık yapabilir.
Fotoğraf kursunda fotoğraf çekimi için gerekli olan teknik bilgiler başta olmak üzere, ışık ayarlama, görüntü odaklama, alan derinliği oluşturma, fotoğrafçılık tarihi ve yaratıcı fotoğraf çekimi öğrenilir. Kursumuza fotoğraf konusunda hiç bilgisi olmayan kişilerin katılabileceği gibi, fotoğraf alanında bilgi sahibi olup, profesyonel çekimler yapmak isteyenlerde katılabilir. Bilgi paylaştıkça çoğalır ve bilgiyi kullandıkça alanında uzmanlaşmak mümkün olur.

Fotoğrafçılık kursu için sanat merkezimize başvuran öğrencilerimizin öncelikle seviyelerine ve yaşlarına göre sınıflar oluşturuyoruz. Fotoğrafçılık kursunu gruplar halinde alabileceğiniz gibi özel olarak da talep edebilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu eğitimini, sizin için uygun olan zaman zarfında derslere katılarak alabilirsiniz. Size uygun olan seviyeye göre müfredat belirliyoruz ve kişisel olarak hazırlanan eğitim programımız ile derslerimize başlıyoruz.

Fotoğraf makineniz yoksa kursumuzun fotoğraf makinelerini kullanarak çekim yapma şansınız vardır.
Fotoğraf makineniz varsa nasıl kullanmanız gerektiğini ayrıntılı şekilde öğretiyoruz. Eğer fotoğraf makinesi almayı düşünüyorsanız, sizin için uygun olan fotoğraf makinesi konusunda kursumuz sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Fotoğraf çekmek günümüzde son derece pratik ve kolay bir hal almıştır.
Cep telefonlarının kamerası ile çözünürlüğü yüksek olan fotoğraflar çekmek mümkün hale gelmiştir ve telefonu olan herkesin aynı zamanda bir fotoğraf makinesi de olmaktadır. Ancak sanatsal anlamda fotoğraflar çekebilmek için fotoğrafçılık eğitimi almak gerekmektedir. Fotoğraf eğitimi müfredatımız, hem temel fotoğraf eğitimini hem de ileri düzey pratik bilgileri kapsamaktadır.

Fotoğrafçılık kursumuzda ilk derslerimizde fotoğraf tarihini öğrenirsiniz. Geçmişten günümüze fotoğrafçılıkta kaydedilen ilerlemeyi görürsünüz. Fotoğrafa başlangıç için gerekli olan bilgileri öğrenirken, fotoğraf türleri hakkında bilgi sahibi olursunuz. Fotoğraf makineleri ve objektif türlerini ilk derslerde öğrenirsiniz. Dijital fotoğraf makinelerinin çalışma prensiplerini ve dosya formatlarını sırasıyla öğrenir, işlevleri hakkında bilgi sahibi olursunuz. Fotoğraf makinesinin objektifi, filtresi, diyaframı, ışık ölçümü, ISO ve perde ayarları hakkında teknik bilginiz olur. Fotoğraf çekmenin sadece odaklamaktan ve görüntü yakalamaktan ibaret olmadığını anlarsınız. Beyaz ayarını yapmak, alan derinliğini ayarlamak, netleştirme ve keskinlik ayarlamanın püf noktalarını öğrenirsiniz.

izmir-fotoğraf-kursuFotoğrafçılık hakkında teknik bilgileri ve fotoğraf makinesini detaylı şekilde kullanmayı öğrendikten sonra fotoğraflar çekerek, öğrendiklerinizi uygulamaya başlarsınız.
Her çekim türünü deneyerek farklı alanlarda çekimler yapma, eksiklerinizi düzeltme imkânı yakalarsınız. Portre, gece çekimi, ışıkla boyama, panoramik çekim yapmayı öğrenirsiniz. Fotoğraflarınızda sadelik, kontrast, denge, orantı ve altın oran oluşturmayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerine başladığınızda kompozisyon ve kadrajın ne kadar önemli olduğunu uygulamalı olarak anlarsınız. Profesyonel bir fotoğraf çekimi için tüm bu bilgilere ihtiyaç duyarsınız. İzmir Fotoğraf kursu ile tüm bu bilgileri kısa sürede öğrenirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafların değerlendirmelerini yapar, eksiklerinizi görme ve telafi etme şansı yakalarsınız. Gördüğünüz fotoğrafların nasıl çekildiği hakkında fikir sahibi olursunuz.

Fotoğrafçılık kursumuzda fotoğraf gezileri yapılarak, sokak fotoğrafçılığı, manzara fotoğrafçılığı ve portre çalışmaları yapılır.
Fotoğraf gezisi etkinliği, belirlenen gün ve saatte dilerseniz birebir, dilerseniz grup halinde gerçekleştirilir. Fotoğraf gezisi etkinliği boyunca fotoğrafçılık kursu eğitmenimiz size eşlik eder. Böylelikle fotoğraf çekmeyi teorikten pratiğe aktarmanız sağlanır.  Fotoğraf gezilerinin ardından çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi yapılır ve fotoğraflar ayrıntılı olarak incelenir. Amatör olarak çektiğiniz fotoğraflarla, fotoğraf kursu eğitimiyle çektiğiniz fotoğraflar arasındaki farkı net olarak görürsünüz.

Fotoğraf çekerken anı yakalamak ve yaratıcılık son derece önemlidir.
Çok basit bir manzara resmi profesyonel fotoğrafçılık ile bir sanat eserine dönüşebilir. Fotoğraf çekmek en büyük hobiniz arasında yer alıyorsa, fotoğraf kursu ile amatör olarak fotoğraflar çekmek yerine sanat değeri taşıyan profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Fotoğrafçılığı meslek haline getirmek istiyor, gördüğünüz yerleri en güzel şekilde karelemek istiyor yahut anı olduğunu gibi ölümsüzleştirmek istiyorsanız, fotoğrafçılığın temel bilgisini öğrenmeniz gerekir. Erturgut Sanat Merkezimizi arayarak, fotoğraf kursu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir, Sanat merkezimize gelerek fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz ile neler öğreneceğiniz konusunda konuşabilir, ders saati ayarlamanızı yapabilir, müfredatımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fotoğraf kursumuzu tamamladıktan sonra her türde ve her alanda mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Fotoğraf çekim türlerini ve tekniklerini öğrenmek ile kursumuzu tamamlar, hobinizi profesyonel olarak icra edebilirsiniz. Her fotoğraf türünü detaylı şekilde öğrenmek için uygulamalar yapmak gerekir. Her zaman ve mekânda fotoğraf denemeleri yaparak, fotoğrafçılık bilginizi geliştirebilirsiniz. Gündüz ve gece çekimleri ile fotoğrafçılık bilginizi pratiğe dökmeniz, net alan derinliği oluşturarak çekimler yapmayı kavramanız gerekir.

Fotoğraf kursumuzda sizin zamanınızın azlığına ya da uygun saatlerde ders almak istemenize bağlı olarak, haftalık ders saatlerini arttırmak ya da azaltmak mümkündür.
Fotoğrafçılık kursu sonunda donanımlı olarak fotoğraf çekmeyi öğrenirsiniz. Fotoğraf makinesini kullanmayı kavrar, fotoğraflar konusunda söz sahibi olursunuz. Çocuklarınızın küçük yaşta fotoğrafçılığa yönelmesini istiyorsanız ya da fotoğraf çekmekle ilgilenen bir çocuğunuz varsa, fotoğraf kursuna göndererek, kabiliyetinin artmasına yardımcı olabilirsiniz. Sanat merkezimize ulaşım son derece kolaydır. Bizimle iletişime geçerek sanata dair her konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.