Diksiyon eğitimi hayatın her alanında çok önemli bir yere sahip. Gerek günlük hayatta, gerek iş gerekse okul hayatında iyi bir diksiyon, bireylere bir çok kapıyı açıyor.


Eğer siz de İzmir’de diksiyon kursu arıyor, bütçenizi zorlamayacak sizi kısa sürede başarıya götürecek samimi bir kurstan eğitim almak istiyor, internette “diksiyon kursu izmir“, “diksiyon dersi izmir” gibi aramalar yapıyorsanız en doğru adrestesiniz demektir.


Öğrencilerimizin sorduğu örnek sorularla başladıktan sonra diksiyon kursumuzla ilgili ayrıntılı bilgiye geçeceğiz.

Diksiyon kursunuza İzmir Karşıyaka’dan nasıl ulaşabilirim?
Diksiyon kursumuz İzmir’in en nezih semtlerinden Karşıyaka’da, sahilde yer almaktadır, Eski yelken klubüyle, yunuslar arasında yer alan sanat merkezimize taksi dolmuş ve otobüsle ulaşmanın yanı sıra yürüyerek de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzmir’de en iyi diksiyon kursu hangisidir?
En iyi kavramı biraz göreceli bir kavramdır fakat İzmir’de gerçekten çok iyi diksiyon kursları bulunmaktadır, Erturgut Sanat’ta İzmir’deki en iyi diksiyon kursları arasında yer almaktadır.

Diksiyon kursunuza İzmir Alsancak, Buca, Bornova gibi yerlerden nasıl gelebiliriz?
Diksiyon kursumuz yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Karşıyaka’da yer almaktadır, otobüs durakları tam önümüzdedir, taksi dolmuşlar da önümüzden geçmektedir, vapur iskelesine ise 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesindeyiz, Buca, Alsancak, Bornova gibi merkezi yerlerden bir çok ulaşım aracıyla kolaylıkla İzmir Karşıyaka’daki diksiyon kursumuza ulaşabilirsiniz.


Etkileyici Olmanın Yolu Diksiyon Dersinden Geçiyor

İlk izlenim çok önemlidir. Etkileyici ve güzel konuşarak bırakılan ilk izlenim her zaman sağlıklı olacaktır. İyi bir diksiyon, güzel ve iyi şeylerin kapısını açan bir anahtar gibidir.

 

diksiyon kursu izmirKonuşmamla karşımdakini nasıl etkilerim?

Nasıl daha etkileyici ve ikna edici olurum?

Nasıl daha güzel konuşurum?

Etkileyici ve güzel konuşmanın sırları nelerdir?

Nasıl iyi ve etkileyici bir ilk izlenim bırakabilirim?


Eğer siz de yukarıdaki soruların cevaplarını merak ediyorsanız, cevaplar diksiyon kursunda saklı! Ayrıca yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını da bulabilirsiniz.

Diksiyon kursu nedir?

Diksiyon kursu ücretleri ne kadar?

İzmir diksiyon kursları hakkında bilgi? İzmir Karşıyaka’da diksiyon kursu nereden alınır?

Diksiyon alıştırmaları nelerdir?

Ücretsiz diksiyon kursu, online diksiyon kursu gibi seçenekleriniz var mı?


Diksiyon kursu ders programımız ve ayrıntılı bilgi için sayfamıza tıklayınız. –> Diksiyon Kursu İzmir

diksiyon-dersi-izmirDiksiyon Kursu İzmir

İletişim kurmanın en kolay yolu olan konuşmak, duygu ve düşüncelerin aktarılmasını sağlar.
Kişinin konuşurken, ifade etmek istediklerini doğru ve etkileyici bir biçimde aktarması, tonlama ve vurgulamalarının uyum içinde olmasına diksiyon denir. Güzel ve etkili konuşmada seslerin doğru olarak telaffuz edilmesi son derece önemlidir. Diksiyon ile seslerin güzel çıkması, kelimelerin doğru kullanılması amaçlanır. Ses ve söz üzerine odaklı olan güzel konuşma sanatını öğrenerek, toplum içerisinde etkili ve etkileyici konuşma sağlanır.

Diksiyon kursu İzmir ile seslerin çıkışı, konuşma seslerinin nasıl oluştuğu, vurgu ve ses tonunu ayarlama, ses organlarını etkili şekilde kullanma ve konuşurken nefesi ayarlama öğrenilir. Fonetik bilgisiyle birlikte sesin nasıl eğitileceğini öğrenir, konuşurken aslında dilinizin ne kadar yavaş hareket ettiğini görürsünüz. Diksiyon derslerinde dilinizi çalıştırdıkça, kısa sürede tembelliğinden kurtulduğunu ve güzel konuşma yetinizin büyük ölçüde arttığını fark edersiniz.

İzmir Diksiyon kursu ile öğrencilerimize seslerin doğru çıkarılması, seslerin birbiri ardına tam ve tok şekilde çıkarılması, vurgu, kelimeler arası uyumlu geçişler ve dilin doğal kurallarından yararlanmak öğretilir. Diksiyon derslerinde İstanbul ağzı esas alınarak, kelimelerin gerektiği gibi telaffuz edilmesi sağlanır.

Ses aletlerini tanımakla diksiyon dersine başlanır.
Türkçedeki harfler gırtlaktan başlayarak dil, dudak, diş, çene ve burun kullanılarak çıkartılır. Diksiyon derslerinde ses aletleri eğitilir. Her harfin çıkış yeri ayrıntılı olarak öğrenilir. Harflerden sonra iyi boğumlama yani heceleri netleştirme üzerinde çalışılır. Boğumlama ile dudak tembelliklerinin giderilmesi amaçlanır. Her harfin çıkış yeri farklı olduğu gibi, her harfin vurgusu da farklıdır. Kelimeler arasında duraklar ve kelimelerin ulanması diksiyonu tamamlar.

Erturgut Sanat Merkezi olarak diksiyon kursumuz, güzel ve etkili konuşma alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.
Eğitimci uzman eşliğinde öğrencilerimiz duyarak, konuşarak ve pratik yaparak diksiyonlarını düzeltmektedir.

Diksiyon kursu programımıza tüm meslek grubu çalışanları ve öğrenciler katılabilmektedir. Konuştuklarının anlaşılması isteyen ve çalıştığı alanda hitabetiyle yükselmek isteyen herkesin alması gereken bu eğitim ile ses tonu zenginleşir, insanları ikna etme kabiliyeti artar.

Özellikle yöneticilerin, yönetici olmak isteyenlerin, uzmanların, eğitmenlerin, asistanların, avukat, sekreter, satış danışmanı ve pazarlamacıların katıldığı diksiyon kursuna kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.
Diksiyon kursu İzmir için gruplar oluşturulmaktadır. Size uygun olan ders saatini seçebilir, hafta içi ya da hafta sonu eğitimlerimize katılabilir veya bireysel özel ders alabilirsiniz.. Günlük hayatta konuşma esnasında birçok temel hatalar yapılmaktadır. Konuşmadaki bu hatalar anlatılmak isteneni hem perdelemekte, hem de konuşmadaki akıcılığı yok etmektedir.

Diksiyon kursu eğitimiyle konuşma esnasında yapılan temel hatalar ortadan kalkar.
Diksiyonu düzgün bir kişinin söyledikleri toplum tarafından hızlı bir şekilde kabul görür ve onaylanır. Bozuk bir diksiyon ile yapacağınız konuşma, dinleyicilerin sıkılmasına ve sözlerinizin yeterince anlaşılmamasına sebep olur. Diksiyonu düzgün olan bir kişi uzun ve kısa heceleri yanlış söylemez, doğru bilinen yanlışları yapmaz ve doğru bir konuşma becerisi ile insanlara hitap eder. Toplum içerisinde duygularınızı ve fikirlerinizi ifade ederken güçlük çekiyorsanız, diksiyon kursu sonrasında çekinmeden, rahat bir şekilde ifade edebilme özgüvenine sahip olursunuz.

Etkili konuşma ve hitabet gücü, kişinin özgüvenini arttırır ve toplum içerisinde saygınlık kazandırır. Ses tonunuzu doğru bir şekilde kullanarak, ikna gücünüzü ortaya çıkarabilir, dikkatleri üzerinize çekerek konunun anlaşılmasını sağlarsınız.

Diksiyon kursumuzda günlük konuşmada kullandığınız birçok kelimeyi yanlış telaffuz ettiğinizi fark edersiniz. Diksiyon kursu bitiminde iletişim, dinleme ve empati becerileriniz gelişmiş olur. İş hayatınızda, çevrenizde ve bireysel ilişkilerinizde konuşmalarınız daha anlaşılır olur ve hitabet gücünüzle, insanlarla iletişiminizde güç kazanırsınız. Diksiyon kursumuzda eğitim konularımız güzel konuşma, hitabet, artikülâsyon, ses bilgisi, doğru nefes, boğumlama, vurgu, iletişim ve sesletim olmak üzere konular halinde işlenir.

izmir-diksiyon-kursuDil ve nefes egzersizleri ile her geçen gün konuşurken, kendinizi daha rahat ifade ettiğinizi de fark edersiniz.
Toplum içerisinde konuşurken, soluğunuzun denetimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Konuşma esnasında duraklamalar ve nefes yetmezliğinin yetersiz olması, sizi dinleyenlerin konudan uzaklaşmasını sağlar. Sesin etkili kullanımı, ses eğitimi ve doğru sesletimin ne kadar önemli olduğunu dersler de ilerledikçe daha iyi idrak edersiniz.

Kursumuzda alacağınız eğitim ve evde yapacağınız egzersizler ile kısa sürede diksiyonunuzu düzeltebilirsiniz.
İnsanlarla iletişiminizde kısa sürede büyük ölçüde değişmeler kat ettiğinizi fark edersiniz. Yazı dili ile konuşma dili arasındaki farklılıkları kavradığınız zaman, hitabetin kulağa ne kadar yumuşak ve estetik geldiğini hissedersiniz. Konuşurken, hitabet gücünüzü kullanmaya alışır ve çevrenizdeki konuşmalardaki bozuklukları rahatlıkla fark edersiniz.

Diksiyon dersleri ile doğaçlama olarak, diyaloglar kurmayı ve bir konu hakkında fikrinizi belirtirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenirsiniz. Öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz için kursumuzda karşılıklı konuşmalar yapmanız sağlanır. Konuşma aygıtlarınız estetik kazanırken, akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmanız sağlanır.

Diksiyon güzel konuşma sanatıdır.
Ses ve kelimeler üzerine kuruludur ve iletişimi doğrudan etkiler. Ancak diksiyon kursu ile sadece kelimelerin ve sesinizin kullanımını değil, beden dilinizi de nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenirsiniz. Diksiyon kursumuzda size verilen bilgilerle kendinizdeki değişimi kısa sürede fark edersiniz ve toplum içerisinde rahatlıkla fark edildiğinizi sağlarsınız. İş hayatında ve sosyal yaşamda kendinizi doğru şekilde ifade edip, başarılı sunumlar yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Konuşmanızda şive varsa ya da İstanbul ağzını yeterince etkin olarak kullanamıyorsanız, diksiyon kursu sonunda şivenizden eser kalmadığını görürsünüz.

Diksiyon kursumuza her yaş grubundan ve her meslek grubundan insanlar rahatlıkla katılabilir.
Çok geniş bir meslek grubuna hitap etmekle birlikte, profesyonel yaşama adım atmak üzere olan üniversite öğrencileri, oyuncular, sunucular, spikerler, eğitim alanında hitabeti ile öne çıkmak isteyen öğrenciler ve kendilerini geliştirmek isteyen ev hanımları da diksiyon kursuna katılabilir.

Erturgut Sanat olarak, Merkezimizde özellikle şirket çalışanlarının toplu olarak, diksiyon dersi almayı talep etmesi durumunda, yeterli kişi sayısı sağlanması ile özel olarak diksiyon kursu grubu da oluşturulabilir. Grup derslerinde yapılan eksikler, konuşmadaki hatalar daha kolay fark edilir ve düzeltilmesi daha az zaman alır.

İnsanlar ile diyalog kurarken iletişim son derece önemlidir.
Ancak diyalog kurmak sadece kelimelerin ağızdan dökülmesi ile anlamak ve anlaşmak mümkün olmaz. İyi bir diksiyon ve etkili anlatım ile düşünceleri ifade etmek, iletişime olumlu katkı sağlar. İzmir Diksiyon kursu sonunda iletişim becerileriniz artar, güzel konuşma sanatını öğrenirsiniz ve etkili konuşmayı rahatlıkla uygularsınız.