Günümüzün en çok beğenilen müzik aletlerinden bir tanesi olmayı başarmış çelloya olan ilgi giderek artıyor. Kiminin çello kiminin de viyolonsel olarak bildiği şık müzik aleti sizin de ilginizi çekiyorsa ilk adımı hemen atın.


Çello Kursu Özellikleri

– Çello kurslarımız bireysel özel ders olarak yapılmaktadır.
– Çello dersine gelirken yanınızda çello getirme zorunluluğu yoktur.
– Çello sanıldığı kadar zor bir müzik aleti değildir.
– Çello çalmayı öğrenme süresi kişiden kişiye değişmektedir.
– Bütçenize uygun bir çello satın almak isterseniz, çello öğretmenlerimiz destek olmaktadır.
Çello kursu fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.
– Çello kursumuza katılarak gerekli kurları tamamlamanız durumunda çello katılım sertifikası alabilirsiniz.
– Çello kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz, bu yazımızın devamında çello kursuna dair bir çok detayı bulabilirsiniz, ne kadar bilgi sahibi olursanız o kadar sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki çello kursu videomuzu da izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar (:


İzmir Çello kursuyla ilgili sık sorulardan bazılarını cevaplayarak başlayalım;

İzmir’de çello kursu fiyatları ne kadar?
İzmir’de bir çok çello kursu bulunmaktadır, İzmir’de çello kursu fiyatları da değişiklik göstermektedir, çello kursu fiyatlarımızı öğrenmek istiyorsanız bize mail atabilir veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

Çello fiyatları ne kadar?
Çello satın almak isteyenler için, bir çok farklı kalitede çello bulunmaktadır, bütçenizi belirlerseniz İzmir’de çello fiyatları konusunda da yardımcı olabiliriz.

Erturgut Sanat Merkezi çello kursu nerede yer alıyor?
Erturgut Sanat Merkezi çello kursu Karşıyaka‘da yer almaktadır, çello kursu İzmir Bornova, çello kursu İzmir Alsancak vb şeyler de arattıysanız hiç üzülmeyin çünkü kursumuza ulaşım gerçekten çok kolay. Kaliteli bir çello eğitimi almak istiyorsanız İzmir’in en çok tercih edilen çello kursu Erturgut Sanat‘tan bilgi alabilirsiniz.

çello-kursu-izmirKalbe dayanarak çalınır çello, ruha dokunur, kalbini ve ruhunu titretir sesiyle, dokunuşuyla. O kadar yakışır ki insanın eline, sesleri kendi sadelik ve şıklığıyla, aşkıyla yoğurur, asaleti, özgürlüğü, bazen hüznü bazen de mutluluğu barındırır içinde. Her melodinin, her ezginin ardında bir hikaye vardır, çalınandan çok daha fazlasıdır, çello o hikayeleri anlatır, kimi zaman ağlar, ağlatır, kimi zaman öfkeyle haykırır ama her daim huzur verir. Çalmaya başladığınızda olduğunuz yerden alır, başka noktalara götürür sizi, ayaklarınız yerden kesilir, dünyayla temasınızı keser adeta. Şekli ve sesi birleşince ortaya mükemmel bir eser çıkar, dinlemesi, izlemesi ve çalması büyük bir keyiftir.

Çelloyla ilgili daha söylenecek o kadar çok şey vardır ki sayfalara sığmaz, denemeden bilmek çok zordur bu hissiyatı, çellonun hissettirdiklerini, elinizde duruşunu ve dahasını, bu sebeple size önerimiz ücretsiz deneme derslerimize gelmeniz, kendi gözlerinizle görmeniz. Ücretsiz çello deneme dersleri için buradan ulaşabilirsiniz –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Çello çalacakların akıllarını meşgul eden soruları cevaplamakla devam edelim yazımıza;

Çello çalmak için kesinlikle bir yaş sınırı yoktur, hiç bir yaş çelloya başlamak, çello dersi almak için geç değildir.

Çello kursu almaya başlamak için çello sahibi olmanıza gerek yok, çello kursumuzdaki çellolardan ücretsiz olarak istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz.

– Genelde bilinen şey bir müzik aleti çalmanın yetenek gerektirdiğidir fakat gözardı edilen yetenekten daha önemli olan bir şey düzenli çalışmadır, yeteneğim yok diye düşünüp denemeden bu fikri bir kenarı atmayın, etrafınızdakilerin dediklerine kulak asmayın ve deneyip kendi gözlerinizle görün.

Çello kursumuz haftanın 7 günü 09.00-23.00 saatleri arasında açıktır, istediğiniz zaman kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz, çello kursumuz çok merkezi bir konumda yer almaktadır, otobüsle, vapurla, metroyla, toplu ulaşımla da Karşıyaka dışından da kolaylıkla gelebilirsiniz. Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla ve çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla çello kursumuza gelebilirsiniz.


Çello kursu fiyatlarını öğrenmek için telefonla aramanız veya mail atmanız ya da whatsapptan ulaşmanız yeterli olacaktır. msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333 iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.


Kursumuzla ilgili merak edilen bazı temel soruları da buradaki yazımızda cevapladık –> Kurslarla İlgili Sık Sorulan Sorular


Yazımızın devamını 5 dakikanınızı ayırarak sonuna kadar okumanızı öneririz, çelloyla, çello fiyatlarıyla, çello dersleriyle ve çok daha fazlasıyla ilgili bir çok soruyu bu yazımızda cevapladık, ayrıca yazıyı okurken aşağıdaki videoyu da açıp bir yandan çellonun o güzel sesinin size eşlik etmesine izin verin!

Çello kursumuzla ilgili yazıyı faydalı bulduysanız, sizden ufak bir ricamız olacak. Yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp, bizi de sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz çok mutlu oluruz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız

İzmir’de Çello Kursuna Gelmek İçin Bahane Kalmasın Diye Her Şeyi Düşündük

Çello dersi almaya başlamak isteyenler için dersler sırasında ücretsiz çello temini başta olmak üzere bir çok imkan sunuyoruz.

çello-kursuViyolonsel Kursu İzmir yazımızda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz, bu yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını ve fazlasını bulacaksınız;


Çello kursu fiyatları ne kadar?
Çello çalmaya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
Çello fiyatları ne kadar?
Çello dersi ile viyolonsel dersi arasında fark var mıdır?
Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim?
İzmir’de çello kursları hangileri, Karşıyaka’da çello kursu nereden alabilirim?
Çello çalmak zor mudur, herkes çello çalabilir mi?
Çello sahibi değilim, çello kursuna başlayabilir miyim?


Yazımızın devamını okumaya başlamadan önce kısa ve öz olarak hazırlanmış çello kursu izmir yazımızı okumanızı öneriyoruz. Yazıyı okumak için tıklayınız —-> Çello Kursu İzmir


Çello Kursu İzmir Karşıyaka

Son yıllarda önemi daha da artan ve popüler olan çello kursu oldukça rağbet görmektedir.  Kursumuz bünyesinde deneyimli çello öğretmenleri de sizlere bu konuda yardımcı olmaktadırlar. Özellikle çello dersi veren kursların azlığı nedeniyle Erturgut Sanat olarak bizlere büyük görevler düşmektedir. Misyonumuzdan biri de gelecek için iyi sanatçılar yetiştirmektir. Bu da disiplinli ancak insanları sıkmayan bir eğitimden geçmektedir. Çello dersi alıp, eğitim görmek isteyen herkesi kurumumuza beklemekteyiz. Çellonun bilinirliği ülkemizde yeni yeni oluşmaktadır. Yurtdışında birçok genç çello sanatçısı çok güzel performanslar çıkarmaktadırlar. Bu aleti çalmak için elbette yetenek önemlidir ancak sıkı bir çalışma ve pratikle siz de çello çalabilirsiniz. Kursumuz ile çello dersleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilir ve deneme derslerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Çello çalmak evde tek başına çalışmakla gerçekleşmez. Bu müzik aletini gerçekten çalmak istiyorsanız; konusunda uzman eğitimcilere ihtiyacınız olacaktır. Kursumuz bünyesinde alacağınız temel eğitimden sonra evinizde bolca pratik yapabilir ve kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Çello dersi vermek için öğrencimizde herhangi bir şart aramamaktayız. Fiziksel durumu uygun olan herkes bizden çello dersi alabilir ve düzenli bir eğitim sonrası müzik çalışmalarına devam edebilir. Çello çalmak çok zorlu bir süreç değildir ancak bazı noktalarda hızlı bazı noktalarda yavaş giden bir sürece sahip olduğu da bilinmelidir. Bir iki ders sonrası sıkılıp, giden öğrencimiz olduğu gibi kendini çalmaktan alıkoyamayan öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Burada önemli olan şey sabır, istek ve azimdir. Bunları yerine getiren her öğrenci çello derslerini başarıyla tamamlayabilir.

Çello fiyatları da çellonun kalitesine göre değişiklik göstermektedir.
İlk başlarda çok pahalı bir çello satın almanıza gerek yoktur. Elbette kaliteli ve fiyatı yüksek bir çellonun çıkardığı ses paha biçilemez. Ancak her şey sırayla olmalı ve bütçenize zarar vermeyecek bir çello ile başlamalısınız. Çello satın alırken, ilk gördüğünüz yerde durmamalı, gerek internetten gerekse müzik aleti satan diğer mağazalardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte eğitmenlerimiz de sizlere en uygun çelloya sahip olmanız için yardımcı olmaktadırlar. Yanınızda mümkünse bilirkişiyle mağazaya gidebilir ve fikir danışabilirsiniz. Ayrıca mağazada görevli kişilerin de görüşlerine dikkat etmelisiniz. Çelloda şarkı çalmayı öğrenme süresi şarkının zorluğuna göre değişmektedir. İlk başta zor bir parçayla yola çıkarsanız sıkılabilirsiniz. Bunun için daha çok zamanınız olacaktır. Erturgut Sanat olarak, eğitmenlerimiz her öğrencinin seviyesine uygun parçalar üzerinde çello çalışmaları gerçekleştirmektedirler. Kısa sürede iyi bir çello sanatçısı olmak istiyorsanız, dersleri düzenli takip etmek ve bolca pratik yapmak zorundasınız. Bunu yaparken, elbette sıkıcı bir şekilde değil eğlenerek yaptırmak bizim görevlerimizdendir. Amacımız sizleri müzik aletinden ve müzikten soğutmak değil, aksine bunu hayatınızın önemli bir parçası haline getirmektir.

izmir-çello-kursuÇello öğrenimi ile ilgili tam bir süre vermek çok doğru değildir bu süre kişiden kişiye değişecektir.
Bu süre zarfında sizlere doğru tutuş, doğru duruş ve birçok teknik ayrıntı gösterilmektedir. Bu eğitimler sayesinde çello hâkimiyetiniz artacaktır. İzmir Çello kursu fiyatlarımız üç aşağı beş yukarı diğer eğitim kurumları ile aynıdır. Her müzik kursunun çello eğitimi vermediğinin de yeniden altını çizmekte fayda vardır. Bunun için kursumuzla iletişime geçebilir ve hem kurs fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, hem de çello eğitmenlerimizle birebir görüşme yapabilirsiniz. Ön görüşmelerin ve tanıtım derslerinin öğrenci üzerinde çok büyük ve olumlu etkileri olmaktadır. Kurumumuz her öğrenciye aile üyesinden biri gibi davranır ve gelecekte iyi birer müzisyen olmaları için emek verir. İsteyen sadece hobi amaçlı da çello kursu alabilir.

Çello çok küçük bir müzik aleti olmadığından taşıması da çok kolay değildir. Özellikle toplu taşıma aracı kullanıyorsanız, çello taşımakta zorluk çekebilirsiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yoktur çünkü kursumuz sizlere ders boyunca kendi olanaklarımızdan faydalanmanıza yardımcı olmaktadır. Kursa katılım için ekstra bir belge getirmeniz gerekmemektedir. Çello kurs formu doldurmanız yeterli olacaktır. Çello kursu için ödemeler aylık yapılmaktadır. Ödeme seçenekleri ile ilgili sizlere birçok kolaylık sunmaktayız. Amacımız kurslarımızdan en güzel ve verimli şekilde faydalanabilmenizdir. Derslerin gün ve saatleri de sizlere uygun zamanlarda gerçekleştirilmektedir.

Çello kursu için haftanın 7 günü sizleri beklemekteyiz. Sabah 09.00 ve akşam 23.00 saatleri arasında sizlere en uygun zamanda ders vermekteyiz.
İzmir Çello kursuna ulaşım da oldukça kolaydır. Günün her saati ulaşıma açık olan bir konumda rahatlıkla derslere katılabilirsiniz. Çello derslerinde sizlere müzik aleti çalmanın haricinde müzik aletine nasıl bakılır ve gerekli onarım ne gibi durumlarda nerede yapılır gibi yararlı ve pratik bilgilerde vermekteyiz. Bu arada sizlere konusunda usta çello performansçıları hakkında da bilgi verilmektedir. Özellikle performanslarını takip etmeniz gereken Pablo Casals, MstislavRostropovich, Yo-yo Ma, RaphaelWallfisch ve MishcaMaisky bu konudaki en önemli isimlerdendir. Çello çalmada temel eğitim sürecinde olduğu kadar ileri seviyelerde de ustalar her zaman takip edilmelidir.

Çellonun bir diğer adı da viyolonseldir.
Perdesiz bir enstrüman olan çello yaylı çalgılar ailesinin bir üyesidir. 4 telli bir enstrümandır ve bas ses tınısına sahip olmaktadır.Kadın vücudunu andıran görüntüsü ile oldukça şık ve zarif bir tasarıma sahiptir.Birçok müzisyen, çello çalmanın bir ayrıcalık olduğu kanısındadır. 16. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkan bir müzik aleti olan çello günümüzde birçok parçaya eşlik edecek bir hale gelmiştir.

Geniş ve büyük bir enstrüman olan çellonun koruması da önemlidir.
Bakımı diğer enstrümanlara göre daha zahmetli olan çello bu anlamda gerçekten emek isteyen bir çalgıdır. Sizlere kursumuz bünyesinde çello bakımı ile ilgili her ayrıntıyı göstermekteyiz. Çello ayrıca hava değişikliklerine göre de hassasiyet gösteren bir müzik aletidir. Sizlere eğitiminiz esnasında önemli bir konun olan çello teli takma işleminde de yardımcı olmaktayız. Temel eğitim sırasında size çello çalarken, nasıl oturulur gibi önemli bir konuyu da göstermekteyiz. Bir müzik aletini çalmaya nasıl başlarsanız o şekilde devam edersiniz. Yanlış duruşla ve yanlış tutuşla başlanan bir eğitim süreci size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden bünyemizdeki çello eğitmenleri oldukça titiz bir şekilde bu konuya değinmektedirler. Hangi seviyede olursanız olun, ister çello çalmaya yeni başlayın, ister sınavlara hazırlanın ya da hobi olarak çalın mutlaka temel noktalar yeniden gösterilir ve iyi bir performans sergilemeniz için her türlü gayret gösterilir.

Çello Kursu İzmir / Viyolonsel Dersi İzmir