Hem hareketli hem de eğlenceli bir müzik aleti arayanların ilk tercihidir bateri. Bateri Kursu İzmir’le hayatınıza biraz hareket katmak çok kolay.

BATERİ KURSU İZMİR HAKKINDA ÖZET BİLGİ

Evde bateriniz olmasa bile bateri dersi alabilirsiniz, bateri öğrenme sürecinde bateri kursumuzdaki baterileri ücretsiz olarak prova için kullanabilirsiniz.
Bateri fiyatları sanıldığı kadar pahalı değildir, bateri satın almak istediğinizde bateri kursumuz size yardımcı olacaktır.
Bateri öğrenme süresi kişiden kişiye değişmektedir.
Evde bateri çalışması yapmak için bir çift baget ve hesaplı bir çalışma pedi almanız yeterli olacaktır.
– Bateri eğitimi sonunda tamamladığınız kura göre katılım sertifikası verilmektedir.
– Bateri derslerine katılan öğrencilere müzik grubu kurup birlikte konser çalışmaları yapılmaktadır.
– Bateri Kursu İzmir yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz, böylelikle bateri kursuna başlamadan önce bateriyle ilgili aklınıza takılan soruların çoğunun cevabına ulaşabilirsiniz, ayrıca aşağıdaki bateri videosunu da izleyerek bateri kursuyla ilgili özet bir bilgiye daha ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.


İzmir Bateri kurslarıyla ilgili sık sorulan sorulardan bazılarını cevaplayarak başlayalım;

İzmir’de bateri kursu fiyatları ne kadar?
Bateri kursumuzda fiyatlar her dönem farklılık göstermekte ve bazı dönemler kampanyalar uygulanmaktadır, siz de İzmir’de bateri kursu fiyatlarını merak ediyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Bateri kursunuz İzmir’in neresinde yer alıyor?
Bateri kursumuz İzmir Karşıyaka’da yer almaktadır, bateri kursu İzmir Bornova, bateri kursu İzmir Alsancak, bateri kursu İzmir Buca gibi aramalar yaptıysanız ve Karşıyaka’daki bateri kursumuzun sitesine ulaştıysanız hiç merak etmeyin çünkü bateri kursumuza ulaşım inanılmaz kolay, siz de rahatlıkla bateri kursumuza ulaşabilir ve ders alabilirsiniz.


Perküsyon kursu da veriyor musunuz, İzmir’de nereden perküsyon kursu alabilirim?
Perküsyon kurslarımız da bulunmaktadır fakat perküsyon kurslarımız için öncelikle ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

bateri-kursu-izmirBateri hayata benzer, aynı anda bir kaç yere yetişmek gerekir ve bir yandan da ritmi aksatmamak. Stresinizi atabileceğiniz, çalarken kalori bile yakabileceğiniz tek müzik aletidir. Hayattaki büyük bir boşluğu doldurur, dinlemesi çok zevkli çalması daha da zevklidir. Çalan kişiyi kendinden geçirir, saatlerce sıkılmadan vakit geçirilebilir, şarkıların kalp atışıdır!

Bateriyle ilgili söyleyeceklerimiz daha sayfalar alır, söylemek yerine denemek en güzelidir, o halde sizi ücretsiz deneme derslerimize davet ediyoruz! Ücretsiz deneme derslerimiz için yazımıza tıklayınız –> Deneme Dersi Nedir, Deneme Dersi Randevusu

Bateri kursu ya da davul dersi alacaklar için akılları kurcalayan soruları temel olarak cevaplayalım;

Bateri çalmak için yaş kısıtlaması yoktur, stres atmak, yeni bir hobi edinmek isteyen herkes bateri dersi alabilir, bateri çalmaya yeteneğim yok diye düşünüp vazgeçmeyin, deneyin ve kendiniz karar verin, bateri çalmayı öğrenmenin büyük kısmını düzenli çalışma oluşturur.

Bateri kursumuzun konumu çok merkezidir, İzmir’in her yerinden bateri kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz, Bornova, Buca, Konak, Alsancak, Hatay, Aliağa, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Yeşilyurt, Çiğli, Urla ve çok daha uzak noktalardan da kolaylıkla bateri kursumuza gelebilirsiniz.

Evde bateri çalışması yapamam o yüzden bateriye başlayamıyorum diyorsanız çözümü hazır, bateri kursumuzdaki, davulları, baterileri istediğiniz kadar ders dışında da kullanabilirsiniz, buraya gelip pratik yapabilirsiniz.


Bateri kursu fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir, mesaj veya mail atabilir whatsapptan yazabilirsiniz, soru sormaktan çekinmeden istediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz msn@erturgutsanatmerkezi.com / 0507 95 96 333


Ayrıca bateri kursumuzla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını da burada bulabilirsiniz –> Kurslarla İlgili Sık Sorulan Sorular


Biraz vakit ayırıp yazımızın tamamını sonuna kadar okumanızı öneririz, yazımızda bateri eğitimine dair bir çok sorunun cevabını bulacaksınız. Ayrıca aşağıdaki videoyu da yazıyı okurken size eşlik etmesi için şöyle bir kenarı bırakıyoruz.

İzmir Bateri kursu yazımızı faydalı bulduysanız sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp ve sosyal medya hesaplarımızı takip edip bize destek olabilirsiniz. –> Sosyal Medya Hesaplarımız

Bateri Kursuyla Hayatın Ritmine Dahil Olabilirsin

Rutin işleri yapmaktan, monotonluktan sıkılanlar için en güzel çözüm bateri kursudur.

bateri-kursuEğlenceli, hareketli ve kalori yaktıran bir müzik aleti ile uğraşmak istiyorsanız, kurumumuz bünyesindeki bateri kurslarına katılabilirsiniz. Davul dersi diye de geçen bateri kurslarıyla ilgili akla takılan soruları başlıca şöyle sıralayabiliriz;


Bateri kursu fiyatları ne kadar?
Bateri çalışmak için evimde bateri yok nasıl çalışabilirim?
Bateri fiyatları ne kadar?
Bateri çalmaya başlamak için yaş sınırı var mı? Çocuklar için bateri kursu, yetişkinler için bateri kursu mevcut mu?
İzmir’de bateri kursları, Karşıyaka’da bateri dersini nereden alabilirim?
Bateri çalmak zor mudur?
Her isteyen bateri çalabilir mi?


Yazımızın devamına geçmeden önce bateri kursuyla ilgili tüm soruların özet olarak cevaplarını verdiğimiz yazıyı da okumanızı öneririz. Bateri kursu yazısı –> Bateri Kursu İzmir


Bateri Kursu İzmir Karşıyaka

Erturgut Sanat çatısı altında sizler de usta birer baterist olabilirsiniz. Bateri çalarak hem bir orkestrada baterist olabilir hem de stres atabilirsiniz. Yurtdışında birçok kurumsal firma, çalışanlarına stres atmaları ve daha iyi verim göstermeleri için bateri kursları olanağı tanımaktadır. Bununla birlikte bateri çalmaya 70 yaşında bile başlayabilirsiniz. Kursumuz sayesinde bateri derslerine katılıp, müzik grubu kuranlar da olmaktadır. Gruba ritim verip şarkıların akışını belirleyen en önemli enstrümanlardan biri bateridir. Davul diye de adlandırılan baterinin dijital türüne dijital davul denmektedir. Bateristler bile bir süre sonra bu enstrümana davul demektedirler.

Bateri kursu almak için bir bateriye sahip olmanız gerekmez.
Birçok insan evde çalışma yapmanın komşuları rahatsız edeceğinden çekinir. Bu bir bakıma yanlış değildir. Bu yüzden kursumuz sizlere ücretsiz olarak bateri pratik dersleri vermektedir. Bunu randevu usulü ile gerçekleştirebilirsiniz. Baterilerimizin müsait olduğu her zaman, sizin boş vaktinizi bu aletle daha çok geçirmenizi sağlamaktadır. Bununla birlikte kendinize ait bir bateri almak istiyor ancak ne tür bir bateri alacağınıza karar veremiyorsanız, eğitmenlerimizin ışığı altında kendiniz için en uygun bateriyi alabilirsiniz. Böylece doğru bateriyi doğru fiyatlarla seçebilir ve bu müzik aletine sahip olarak istediğiniz zaman bateri çalma provaları yapabilirsiniz.

Bateri çeşitleri dijital bateri ve akustik bateri diye 2’ye ayrılmaktadır.
Eğer komşulardan ya da çevreden çekineceğiniz bir durum varsa size dijital bateriyi önermekteyiz. Aksi takdirde akustik bateri alabilirsiniz. Günümüz teknolojisi sayesinde oldukça kaliteli üretilen dijital bateriler birebir olarak gerçek bateri sesine sahip parçalar içermektedirler. Bazı kişiler dijital bateriye ön yargı ile yaklaşsa da dijital baterinin birçok tonlamaya sahip olduğu da göz ardı edilmemelidir. Bu sayede çok farklı tarzlarda bateri parçaları çalabilme şansı bulabilirsiniz. Aynı zamanda dijital bateriye kulaklıkla bağlanabileceğiniz için çevreye rahatsızlık verme korkusu yaşamadan özgürce performans sergileyebilirsiniz. Birçok ünlü baterist evinde dijital bateri bulundurmakta ve çalışmalarına bu sayede rahatça devam edebilmektedirler. Bateri fiyatları yine yapımına göre değişiklik gösterse de en ucuz akustik bateri fiyatı 250 Dolar civarındadır. En hesaplı olabilecek dijital bateri fiyatı ise, 300 Dolar gibi bir fiyata sahiptir. Buna ek olarak, akustik bir bateri satın aldığınızda yanında bir de zil seti almanız gerekmektedir.

Bateri çalmak zor bir uğraş değildir.
Elbette bateriyi yavaş çalarak öğreneceğiniz bazı aşamalar mevcuttur. Erturgut Sanat olarak bünyemizde deneyimli ve işini çok seven eğitimciler barındırmaktayız. Sizlere ilk aşamadan ileri aşamaya kadar her türlü adımda destek olmaktayız. Derslerimiz sayesinde iki el ve iki ayağınızı farklı şekillerde ritim tutabilecek seviyeye getirebilecek, bagetlere hâkim olabilecek, ufak ritim çalışmalarından parçalara geçiş yapabileceksiniz. İstek ve çalışma düzeninize göre bateri çalmada 3 aylık bir temel eğitimden sonra ileri seviyeye geçebilirsiniz. Davul dersleri ücret olarak, aylık ödenir ve size uygun bir ödeme seçeneği sunulur. Fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için kursumuzu arayabilir, e-posta atabilir ya da bizimle yüz yüze görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca bateri deneme derslerimize de ücretsiz olarak katılabilir ve dersler hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Bateri çalmak kişiye çok yönlü düşünme yeteneği sağlar, sorunlar karşısında değişik yönlerde problem çözme yetiniz de gelişir. Bir anlamda analitik düşünme yeteneğiniz gelişir. Ayrıca bateri çalarken, ritim hızlandıkça daha fazla efor sarf edersiniz ve böylece kalori yakmış olursunuz.

izmir-bateri-kursuBateri çalmak için üst yaş sınırı yoktur. 70-80 yaşında bir kişi bile bu derslere rahatlıkla katılabilir.
Ayrıca alt yaş sınırı 3,5 olan öğrencimiz bile mevcuttur. Yeter ki bu enstrümanı çalmayı ve çalarken keyif almayı isteyin. Elbette alt yaş olarak, 5 yaş altı öğrencilerin konsantrasyon sorunu yaşamaları ve derslerden sıkılmaları mümkündür. Bu gibi durumlarda hem ailenin hem de öğrencinin eğitim kurumu ile çok iyi anlaşması gerekmektedir. Bu yüzden bateri derslerine katılmadan önce sizlere ücretsiz olarak tanıtım dersi önermekteyiz. Bu hem öğrencinin öğretmenini tanıması hem de derslere yaklaşımı için oldukça önem taşımaktadır. İlk tanışma ve bageti eline alıp, derse devam edip etmeme süreci son derece önemlidir. Bateri kursumuz merkezi bir yerde olduğu için öğrencilerimizin ulaşımı oldukça kolaydır. Derslere geç kalacağım stresi yaşamadan toplu taşıma araçlarıyla rahat bir şekilde kurumumuza ulaşabilir ve katılım sağlayabilirsiniz. Bateri çalmayı denemek ve öğretmenlerimizle tanışmak için istediğiniz saatte randevu alabilirsiniz.

Bateri, Türkçeye Fransızcadan geçen bir kelimedir.
Vurmalı enstrümanlar ailesine aittir ve birçok farklı ritim enstrümanı birleşmesiyle oluşmuştur. Bateri sayesinde şarkılar ritimlenir ve hareket kazanır. Davul, tarihi en eskilere dayanan bir müzik aletidir. İlkçağlardan beri kullanılmaya başlanmış ve formunda çok değişiklik göstermeden bugüne kadar uzanmıştır. Milattan önce 6000 yılına dayanan bulgular davulun varlığını gözler önüne sermektedir. İlk bateri takımları ise, 18. yüzyıl sonunda ortaya çıkmıştır. O dönemlerde bassdrum pedalı icat edilmiştir ve bu da baterinin doğuşuna ön ayak olmuştur. Bu icatla birlikte birkaç vurmalı çalgının aynı anda çalınması sağlanmıştır. Bateri adeta küçük bir orkestradır da denilebilir. Geniş kullanım alanı sayesinde pop, caz, rock ve blues gibi müzik türlerinde parçalara destek olmaktadır.

Bateri normal olarak 5 parça davuldan ve 3 parça da zilden oluşmaktadır.
Bateriyi oluşturan en önemli parçalar pedal ve bagetlerdir. Baget denilen araç çubuk şeklindeki sopalardır. Bagetler inceyse daha çok caz müzikte, kalınsa metal ve rock müzikte kullanılmaktadır. Erturgut Sanat olarak, sizlere baterinin bütün parçalarını ve daha birçok detayı sabırla ve ilgiyle anlatmaktayız. Bunun haricinde sizlere bateri bakımı hakkında da önemli ipuçları vermekteyiz. Bateri çok zahmetli bir temizlik işlemi gerektirmez ancak yine de bakımının düzenli olarak yapılması aletin performansı açısından önemlidir. Baterinizi fazla nem bulunmayan bir ortamda kurmalısınız. Her çalışma sonrası baterinizi kadife bir bezle silmelisiniz. Bateri zilleri ise, 3-4 haftalık süreden sonra özel bir kimyasalla temizlenmelidir. Bu temizlik malzemelerini müzik aleti satan mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Buna ek olarak, sizlere bateri nasıl doğru bir şekilde akort edilir gösteriyor ve akort zamanlarında zorluk çekmemeniz için bütün ayrıntılar üzerinde duruyoruz. Kursumuz sizlere bir müzik aletini en ince noktalarına kadar öğretmektedir.

Bateri Dersi İzmir / Davul Kursu İzmir